LOADING

Type to search

Żywy Bóg

zafor hasan 12 stycznia 2017
Share

Jest to tajemnica, zagadka, sfera mocnej wiary. Po ludzku nie do przyjęcia, ani do wytłumaczenia. Zastanawiając się nad tą kwestią doszłam do wniosku – przez łaskę i drogą logicznego myślenia (a jednak – do pewnego stopnia…), że po części to się da wytłumaczyć…

Zrozumiałam, że Jezus najpokorniejszy z pokornych, czuły, delikatny, uniżony, skromny do potęgi, której nie znamy – właśnie w tej swojej pokorze tak się uniżył, że nie chciał koron ale stał się zwykłym kawałkiem opłatka. Skoro uniżył się na krzyżu, chciał dać się ukrzyżować i upokorzyć do granic absurdu (bo mówimy przecież o Bogu) to tak samo chciał dla nas stać się kawałkiem chleba, by każdy mógł go mieć fizycznie. Po prostu by móc go jeść! W końcu Bóg jest już w każdym z nas, w duszy, sercu, ale widocznie Bogu było mało i chciał, żebyśmy sami po Niego przychodzili. Gdy to piszę proszę o łaskę dalszego oświecenia, bo im więcej myślę i im dłużej piszę tym bardziej się dziwię.

Mam jeść Boga, który jest we mnie.

Jezus jest cały czas w każdym Kościele – w Tabernakulum. Mniejszy od człowieka, mniejszy od większości istot żywych… Malutki, delikatny, którego tak łatwo można zniszczyć i nie zauważyć. Tylko Bóg może tak bardzo zniżyć się w swojej pokorze. Niemal upaść człowiekowi do nóg! Niemal położyć się przed nim prosząc, by ten chciał Go zjeść.

Niesamowite.

blll

Zrozumiałam, że przecież Jezus nie ma w sobie ani krzty pychy, ani dumy, że nie potrzebuje pochwał i zaszczytów. Dlatego On jeden naprawdę mógł i może zamieniać się w małą, okrągłą Hostię. Bezbronną, całkowicie zależną od rąk księdza i ust człowieka przyjmującego ją.

Mniejszy nawet od Dzieciątka, jakim się stał. Żywe ciało Jezusa, które w oczach tak wielu ludzi nie ma żadnej wartości. Najświętsze Ciało przemienione w tak cienki chleb.

Pokazuje mi to, że nawet to co pozornie błahe i nieistotne dla Boga może mieć przeogromną wartość. My nieraz oceniamy po pozorach, ale Jezus swoim wzrokiem przenika i uświęca to co my już skreśliliśmy.

My kochamy to co wielkie, głośne, kolorowe i błyszczące. A tak trudno dostrzec skarb, którym jest Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie.

Jezu naucz mnie swojej pokory i cichości.

Jezu naucz mnie doceniać przyjmowane Twoje Ciało.

Jezu przymnóż mi wiary i mądrości…

Tags:

You Might also Like

3 Komentarzy

  1. gaziemir-haber.online 17 maja 2022

    thank you

    Odpowiedz
  2. Pingback: keto taco salad

Leave a Reply