LOADING

Type to search

Tags: ,

Zdominowany przez Słowo Boże

Magdalena Pawlica 4 lutego 2016
Share

Co łączy Konsytuację II RP i Biblię?

Za nami styczeń, czas ucieka szybciej, niż nam się wydaje. W styczniu wydarzenie goniło kolejne wydarzenie.

Pokazało mi to, jak bardzo jesteśmy podatni na zdominowanie poprzez różnego rodzaju sprawy, którymi żyjemy na co dzień.Jako chrześcijanie powinniśmy zadać sobie pytanie :

Czy jestem zdominowany przez Boże Słowo?

bible-1124807_1280

Boże Słowo to nie tylko dobra nowina o zbawieniu, ale również, o czym często zapominamy, zasady postępowania i obowiązki.

Konstytucja RP nadaje obywatelom przywileje,  zawiera  również obowiązki.

Podstawowym obowiązkiem każdego chrześcijanina jest wypełnić wolę Bożą i osiągnąć dojrzałość chrześcijańską, do jakiej powołał nas Bóg.

Bardzo dobrze swój obowiązek chrześcijański wypełniał apostoł Paweł. W pierwszym liście do Koryntian Paweł napisał następujące zdanie:

1Kor.9,19

„Będąc wolnym wobec wszystkich, oddałem się w niewolę wszystkim, abym jak najwięcej ludzi pozyskał”.

To, co chciał przekazać Kościołowi w Koryncie, to nie tylko teoria. Paweł  co napisał,  również praktykował. Stał się niewolnikiem zdominowanym przez ewangelię, aby pozyskać jak najwięcej ludzi.

Kiedy Paweł pisał ten list do zboru w Koryncie, sytuacja w jakiej się znaleźli koryntianie wcale nie wskazywał na to, iż są niewolnikami ewangelii. Ich zachowywanie i postępowanie wskazywało raczej na zdominowanie poprzez własne JA.  Liczy się moja wolność, moja wygoda, moje zadowolenie.

Pawłowi chodziło o to, że zamiast patrzeć na siebie, powinni zastanowić się nad tym , jaki wpływ mają ich działania na innych zborowników.

1Kor.8,9

„ Baczcie jednak, aby ta wolność wasza nie stała się zgorszeniem dla słabych.”

Pytani,a nad jakimi powinniśmy się zastanowić:

Czy ja jestem zdominowany prze Boże Słowo?

Czy ludzie wokół nas odnoszą wrażenie , że ewangelia jest najwspanialszą z rzeczy?

Czy może odnoszą wrażenie, że jest to coś nudnego, ponurego, przytłaczjącego ?

Kiedy patrzymy na życie Pawła, to łatwo zauważamy, że dla niego ewangelia była najwspanialszą z rzeczy.  Wszyscy,  którzy żyli wokół Pawła nie odnosili wrażenia, że Boże Słowo to coś nudnego.

Co wywołało w Pawle takie postanowienie? Co było zachętą do podjęcia takiej decyzji? –

1 Kor. 9, 19

„abym jak najwięcej ludzi pozyskał”

Dla Pawła wolą Bożą było, aby jak najwięcej ludzi zostało zbawionych .

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

2 Komentarzy

  1. 174418 385684The next time Someone said a weblog, I hope that it doesnt disappoint me just as much as this. Come on, man, I know it was my choice to read, but When i thought youd have some thing intriguing to say. All I hear is actually a handful of whining about something you could fix inside the event you werent too busy searching for attention. 751878

    Odpowiedz
  2. 932928 21111camping have been the most effective activity that we can have during the summer, i adore to roast marshmallows on a campfire` 809546

    Odpowiedz

Leave a Reply