LOADING

Type to search

Zasady dla odważnych

zafor hasan 19 listopada 2014
Share

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest oddać życie w imię zasad, które wyznajesz? Jeśli nie, to  masz właśnie dobrą okazję, żeby się nad tym zastanowić.

KarolinaBł. Karolina Kózkówna żyła na początku XX wieku we wsi Wał-Ruda. Była czwartym z jedenaściorga dzieci Jana i Marii. Od dziecka dziewczynka wychowywana była w duchu wartości chrześcijańskich, uczestniczyła aktywnie w życiu Kościoła. Jako szesnastolatka została zamordowana przez rosyjskiego żołnierza broniąc się przed gwałtem.

Pytania, które  stawiam sobie za każdym razem, kiedy myślę o postawie Karoliny, to czy ja, współczesna nastolatka potrafiłabym bronić zasad i wartości nawet za cenę życia? Czy mam w sobie ten szacunek do siebie i mojego ciała, który sprawił, że Karolina mała odwagę oddać życie za czystość?

Dla większości młodych ludzi zachowanie bł. Karoliny jest zupełnie niezrozumiałe i niedzisiejsze. Ale ja osobiście uważam, że warto próbować dochować wierności zasadom, w które się wierzy. Nawet jeśli wymagać to będzie od nas poświęceń.

 

Tych z was, którzy chcieliby bliżej poznać historię bł. Karoliny już dziś zapraszam do kin na film Dariusza Reguckiego, pt. Karolina inspirowany jej osobą.

  Premiera już 21 listopada 2014 roku :)

Poprzedni artykuł

Leave a Reply