LOADING

Type to search

Wdzięczność jest także darem

zafor hasan 11 listopada 2020
Share

Ewangelia z dn.11.11.2020.

Łk 17, 11–19.

ZŁOŻENIE RADOŚCI W BOGU

Często zwracamy się do Boga w trudnościach, np w jakiejś biedzie–ale kiedy nadchodzi “dobrobyt”–zapominamy o Nim i opuszczamy Go. To wielka niewierność i niewdzięczność. Nie powinniśmy postępować w ten sposób.

Kiedy dostajemy miłą wiadomość od przyjaciela o załatwieniu jakiejś sprawy dla nas—to jesteśmy radośni i weseli. Jednak wówczas nie zawsze pamiętamy, aby podzielić się naszym szczęściem z nadawcą tej wiadomości…Pan Bóg jest naszym oddanym przyjacielem, który interesuje się szczęściem swoich dzieci. Śpieszmy więc zawsze przed Jego oblicze—podzielić się naszą radością i uznajmy, że jest darem Jego ręki, uwielbijmy Go i podziękujmy Mu. Niech najlepsze dla nas w tej radości będzie znalezienie Jego woli i upodobania. W ten sposób złożymy w Bogu naszą uciechę, nasze pocieszenie: «Rozraduję się w Panu, moim zbawcy. Zaśpiewam Panu, który obdarzył mnie dobrem» (Ps 13, 6). Możemy także(to jest Panu Bogu najmilsze) mówić własnymi słowami, np w ten sposób: „Błogosławię Cię i zawsze będę Cię błogosławił. Ty mnie obdarzasz tyloma łaskami! A przecież nie zasługuję na łaski—lecz na karę, bo tyle razy Cię obraziłem”.

Możemy również modlić się ze świętą Oblubienicą: “«Owoc wyborny, świeży i zeszłoroczny dla ciebie, miły mój, chowałam» (Pnp 7, 14)*. Te owoce to Twoje łaski, za które Ci dziękuję, dawne i nowe. Zachowuję je w pamięci, aby na wieki oddawać Ci chwałę.”

*)«Pieśń nad pieśniami»

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply