LOADING

Type to search

21:21. Wchodzisz w to?

30 grudnia 2014
Share

Modlitwa idealna na cały rok! Wchodzisz w to?

_MG_7607-Edit

W czasie adwentu uczestniczyliśmy w internetowych rekolekcjach „Plaster miodu” głoszonych przez o. Adama Szustaka OP. Tegoroczne rekolekcje były inne niż do tej pory, nie tylko dlatego, że tym razem nie było „żadnych filmów, wielkich produkcji i medialnej kampanii” a jedynie „samo Słowo”, ale z powodu rekordowej liczby uczestiników-ponad 70 tysięcy osób, które zadeklarowały na fejsbukowej stronie wydarzenia swój udział.

Nie były to tylko próżne deklaracje-gdy udostępniono jeden z odcinków-padły serwery. Nagrania pojawiały się codziennie, późnym wieczorem, zawierały krótkie roważania Słowa połączone z modlitwą. Podczas jednego z odcinków o. Adam zaproponował codzienne, wspólne odmówienie dziesiątki różańca o godz. 21:21 (ponieważ łatwo tę godzinę zapamiętać i był to czas, kiedy wszyscy oczekiwali już na pojawienie się kolejnego odcinka).

Postanowiliśmy zrobić serię zdjęć przypominających o tej modlitwie i udostępnić je na stronie wydarzenia. Motyw przewodni: różaniec i godzina 21:21, a w tle często także herbata, miód i świece.

Mamy nadzieję, że zwyczaj codziennego różańca będziemy kontynuować także poza okresem adwentu. Jest to również dobry punkt wyjścia, aby w swoim rozkładzie dnia ustalić sobie samemu jedną stałą godzinę modlitwy i w miarę możliwości trzymać się jej. Jest to najlepszy sposób, aby wyrobić w sobie codzienny nawyk i przyzwyczaić swoje serce do modlitwy. Jeśli czekamy na moment, w którym będziemy mieć więcej czasu, to nigdy nie zaczniemy się modlić. Święta Teresa z Ávila mówiła, że modlitwa zaczyna się od podjęcia osobistej, pełnej determinacji decyzji o codziennej modlitwie, niezależnie od zewnętrznych okoliczności.

Godzina 21:21, w której spotykamy się z Bogiem, lub każda inna dowolnie przez nas wybrana, jest tą godziną, w której Bóg chce przyłożyć plaster na nasze rany, osłodzić nasz ból i nakarmić obficie nasze spragnione ciała i dusze. Czy zechcemy z tego skorzystać? I czy nie jest to najlepszy sposób, aby przedłużyć sobie ten wspaniały czas rekolekcji na resztę roku?

_MG_7581-Edit

_MG_7649-Edit

_MG_7771_MG_7628-Edit_MG_7751-Edit-2_MG_7776-Edit _MG_7876-Edit

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

2 Komentarzy

  1. Dorota 2 stycznia 2015

    Tak. ..

    Odpowiedz
  2. gaspar69 31 grudnia 2014

    wchodzę

    Odpowiedz

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *