LOADING

Type to search

Umrzeć, aby żyć

zafor hasan 22 marca 2021
Share

Ewangelia z dn.21.03.2021.

J 12, 20–33.

OWOC MIŁOŚCI

„Nadeszła godzina, aby został uwielbiony Syn Człowieczy”. Uwielbienie przez obumieranie? Śmierć, która weszła na świat przez grzech staje się narzędziem wyzwolenia człowieka od śmierci wiecznej. Jezus–stając się ziarnem–przez w pełni wolne oddanie swojego życia wyraża całkowitą jedność z Ojcem i Jego planem zbawienia. Staje się i dla nas Drogą uwielbienia Ojca, gdy włączamy nasze obumieranie dla grzechu w miłosne oddanie Jezusa. Kontemplujmy Krzyż, aby zrozumieć prawdę zeń wypływającą. Każde spojrzenie to westchnienie wdzięczności i prośba, by samemu stać się ziarnem obumierającym z miłości.

Nie bójmy się krócej lub dłużej trwającego obumierania, którym będzie oderwanie się od przyziemnych spraw tego świata, „zniknięcie” na czas jakiś, który poświęcimy na zasłuchanie się w głos Boga, który jest zagłuszany przez medialną „sieczkę” i propagandę. Rezygnacja z własnego «ja» i poznanie Jezusa w najczystszej postaci–czyli jako Tego, który umiłował nas do końca–powinny być drogowskazami na „Golgotę” naszego życia, która musi się wypełnić…

Bądźmy jako chrześcijanie nie tylko solą (dla) ziemi (Mt 6, 13). Bądźmy nie tylko światłem świata (Mt 6, 14). Bądźmy ziarnami rzucanymi pośrodku panoszącej się epidemii, ziarnami chrześcijańskiej nadziei, które nie giną, ale niosą w sobie ową przeogromną moc, która jest z Boga, a nie z nas [por. 2 Kor 4, 7]. Bądźmy ziarnami nadziei rzucanymi przez Pana Boga z nadzieją, że coś dobrego z nas kiedyś wyrośnie i z wiarą w nasze ludzkie możliwości złączone z Jego–uprzedzającą owocowanie–łaską. Niech Chrystus będzie uwielbiony w naszym ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć [Flp 1, 20b].

Paradoks chrześcijaństwa polega na tym, że:

Zysk bez Jezusa to wielka strata.

Ale strata z Jezusem to czysty zysk!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

10 Komentarzy

  1. Pingback: 3protestation
  2. Pingback: 1exactitude
  3. Pingback: 10 zanaflex
  4. Pingback: x gay dating

Leave a Reply