LOADING

Type to search

UCIESZMY NIEBO

zafor hasan 14 listopada 2019
Share

 

<Przypowieść o zgubionej owcy i odnalezionej drachmie>(Łk 15, 1-10).

Wersja rozszerzona–na podst. wpisu :https://poznaniejezusa.blogspot.com/2019/11/jedna-owczarnia-i-jeden-pasterz.html?m=1

Bogu zależy na każdym z nas.A im bardziej jesteśmy oddaleni od Niego–tym bardziej tęskni.Nie obraża się,nie wyzywa,nie karze…Jest Mu po prostu przykro,że”zabłądziliśmy”.Jego Serce przepełnia smutek i gorycz,że tak nas kocha i tyle dla nas robi–jako Dobry Ojciec,a my–Jego dzieci–jesteśmy niewdzięczni i uparci w swoich grzesznych przyzwyczajeniach.Nie jest Ojcem obojętnym i despotą,który nami gardzi–jako nieposłusznymi i krnąbrnymi… Tak–jak w przypowieści o synu marnotrawnym(Łk 15,11-32)–czeka na nas z otwartymi ramionami i przebaczeniem w Sakramencie Pojednania.Jego Miłość jest tak wielka,że te ramiona rozłożył na Krzyżu–aby nas odkupić. My nie mamy już wiele do zrobienia–tylko iść drogą Chrystusa ku Ojcu przy wsparciu Ducha Świętego. Czy na pewno warto żyć bez Boga i iść własną drogą!?
Dlaczego niebo tak się cieszy z każdego nawróconego grzesznika? Przecież”jedna jaskółka wiosny nie czyni”, a”jedno drzewo to nie las”! Ale–tak jak ocean tworzą pojedyńcze krople wody–tak każda dobra dusza tworzy Królestwo Niebieskie i radość z powrotu”zguby”do wspólnoty świętych jest ogromna. W naszym życiu często martwimy się,że nie możemy czegoś znaleźć i żałujemy straty. Ale jeśli uda się odnaleźć tę rzecz albo przypomnimy sobie–gdzie jej szukać–to”ciężar spada nam z serca”…Tak samo się dzieje–tylko na inną skalę–w życiu chrześcijanina.Jeśli “pobłądził”–ale szuka Boga i udaje mu się Go znaleźć–wówczas otrzymuje jakby “specjalne” łaski, bo odrodził się na nowo. Każdy z nas w pewnym sensie powinien się”na nowo narodzić i porzucić starego człowieka”(J 3, 3) ponieważ z natury jesteśmy grzeszni i tylko odważne pójście za Jezusem–gwarantuje nam odmianę życia i dojście do celu,który On nam wyznacza.
Chrystus także na chwilę”zstąpił do piekieł”–jednak ostatecznie zwyciężył śmierć i dał nam zbawienie.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply