LOADING

Type to search

Tags: ,

TV mnie drażni

1 grudnia 2014
Share

“TV mnie drażni w nim hipnotyczne gangi, którym zależy na manipulowaniu wami” – takie słowa padają w piosence:  Under – “Potwory”. Ja się zgadzam z tymi słowami i polecam tę piosenkę i tego wykonawcę.

Dlaczego TV mnie drażni? Znam ludzi, u których telewizor jest włączony od samego rana do późnej nocy. I tylko przerzucają pilotem kanały. A to jakaś blondyna, co myśli, że pozjadała wszystkie smaki i rzuca talerzami i garkami robiąc rewolucję, dalej inny szef wyklina i wyzywa uczestników programu, mówiąc na jedzenie że to g…o (chyba nigdy nie doznali głodu, bo by się inaczej zachowywali). Kolejna pani co perfekcyjnie sprząta i uczy innych jak to robić (jakby sprzątanie było nie wiem jak skomplikowane). Swoją drogą nasuwa mi się pytanie czy ludzie biorący w tym udział są aż tak głupi, że dają sobą pomiatać, czy to tylko chęć zdobycia kasy i nagród.

Kolejna seria to programy tupu “Kto poślubi …”. Super będę sobie wybierał z pośród kilku dziewczyn, telewizja to nakręci, trochę pobędziemy razem i weźmiemy ślub. Świetnie a potem kolejny rozwód.

Następna seria programów to programy detektywistyczne, policyjne, szpitalne, szkolne, z życia wzięte. Są to programy, które pokazują życie i pracę detektywów, policjantów, lekarzy, oraz jak się toczy życie w szkole, życie sąsiadów, lub dlaczego tak a nie inaczej jest w moim życiu. Ludzie się naoglądają tego, a potem chodzą i dramatyzują: nie idź tam, bo może cię spotkać to co spotkało tego gościa z TV, a może ktoś cię tam zabije, albo łazi jakiś bandyta. Działa to na psyche i wszędzie widzą zagrożenia, spiski i niebezpieczeństwa.

Myślałem też żeby trochę się rozpisać o bajkach dla dzieci, ale nie będę tego robił. Powiem tylko że dzisiejsze bajki są jakieś masakryczne i nie pobudzają wyobraźni dzieci. Oczywiście nie wszystkie.  Bajki mojego dzieciństwa były fajne i pewnie też niebyły idealne ale pobudzały wyobraźnię, dawały do myślenia czasami.

Kolejna sprawa to przekazywanie wiadomości. O tym, że niektóre stacje telewizyjne czy radiowe czy też portale internetowe są sterowane przez partie polityczne lub konkretne osoby co mają jakiś interes to wiadomo o tym od dawna. Jedną wiadomość można przekazać na kilka różnych sposobów, zależy co ludzie chcą usłyszeć i jaki mają w tym interes osoby co przekazują tę wiadomość.

Ktoś kiedyś powiedział fajne słowa: 

tv

Tak to prawda. Oglądając cały dzień ogłupiające kanały, marnujemy czas, nie dostrzegamy, że ktoś nam bliski lub ktoś z naszego otoczenia potrzebuje pomocy, lub snujemy jakieś podejrzenia bo w TV widzieliśmy jak jeden z drugim…

Byłem kiedyś z mamą w odwiedzinach u znajomej mamy. Ta znajoma posiada jakiś telewizor w domu, ale on nie działa. To powiedzieliśmy jej, że się naprawi, a ona stwierdziła, że nie chce, bo już od dłuższego czasu nie ogląda telewizora i radia też nie ma i jest zadowolona bo ma czas na inne rzeczy i ma czas dla drugiego człowieka. Ja osobiście nie wiem czy bym tak potrafił, chociaż telewizor bardzo rzadko oglądam.

Nie mówię, że wszystko w telewizji jest złe. Są także programy wartościowe, mówiące prawdę, są programy naukowe i przyrodnicze, są też czasami fajne filmy. Czasami lubię obejrzeć jakiś film lub program naukowy. Chodzi mi o to żeby umieć rozpoznać czy warto oglądać dany program czy może lepiej przeczytać książkę, pójść na spacer czy też poświęcić czas dla drugiego człowieka. Bo przecież w drugim człowieku jest Bóg. Ktoś kiedyś powiedział: “Jeśli masz wspaniałych przyjaciół, poświęć im czas żeby wiedzieli jacy są wspaniali”.

Pozdrawiam :)

Tags:

Leave a Reply