LOADING

Type to search

Trwa akcja protestacyjna pracowników Sądu Rejonowego w Sochaczewie

Magdalena Pawlica 11 maja 2019
Share

W całym kraju mają miejsce akcje protestacyjne kadry administracyjnej sądownictwa. Do protestujących dziś dołączyli również pracownicy Sądu Rejonowego w Sochaczewie.

Przed wejściem do Sądu Rejonowego w Sochaczewie jeszcze do godziny 16.00 dziś potrwa akcja protestacyjna pracowników sądownictwa. Sochaczewski personel sądu chce zwrócić uwagę Ministerstwa Sprawiedliwości na sytuację płacową kadry administracyjnej polskich sądów powszechnych. Mówi jeden z pracowników Sądu Rejonowego w Sochaczewie.

Przede wszystkim my nie protestujemy tylko chorujemy i to chorujemy przewlekle od wielu miesięcy. Potrzebujemy wsparcia medycznego z uwagi na nasz stan zdrowia. Mamy poważne schorzenia, które związane są z brakiem środków finansowych. Ministerstwo sprawiedliwości zapomina o wsparciu naszej grupy zawodowej, bez której tak naprawdę działanie sądów byłoby niemożliwe. Akcja potrwa do skutku. Będziemy się upominać o swoje aż do momentu kiedy nasze postulaty płacowe będą rozwiązane. To nie są wygórowane kwoty. Chciałbym przypomnieć, że w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat podwyżki płacowe wynosiły od kilkudziesięciu do kilkunastu złotych na osobę, niektórzy pracownicy od 15 lat otrzymali podwyżki w granicach 200 złotych brutto. W porównaniu z innymi grupami zawodowymi jest to kwota dość śmieszna i na pewno wymaga to istotnej zmiany. Akurat teraz postanowiliśmy zaprotestować, ponieważ idą święta, co niektórych nie stać na zakup podstawowych produktów spożywczych. To jest może niewiarygodne, bo niektórzy myślą, że my jako pracownicy sądu zarabiamy przynajmniej tyle co rzecznicy, jest to niestety nieprawda. Nierzadko zarobki w wysokości do 2000 tys. złotych netto przy obecnych cenach produktów są to zarobki śmieszne.

Na razie pracownicy Sądu Rejonowego w Sochaczewie uwzględniają potrzeby przychodzących petentów i obsługują ich jak co dzień. Natomiast w przypadku nie respektowania postawionych przez nich postulatów biorą pod uwagę nawet zamknięcie sądu.

Początek grudnia 2018

Leave a Reply