LOADING

Type to search

Świadczmy o Chrystusie!

zafor hasan 13 kwietnia 2021
Share

Ewangelia z dn.13.04.2021.

J 3, 7b–15.

ŻYWA WIARA

Ciąg dalszy rozmowy Pana Jezusa z Nikodemem. Tym razem jest poruszona sprawa świadectwa obecności Boga na ziemi.

Jeżeli myślimy, że Pan Jezus zmartwychwstał tylko po to by przedłużyć nam życie, to jesteśmy w błędzie. Gdyby Bóg przedłużył nam obecne życie w nieskończoność, to byłby niesamowitym okrutnikiem. On chce nam dać Nowe Życie! I dlatego zmartwychwstał. I dlatego umarł na krzyżu za nasze winy. Zmartwychwstanie, które jest dane przez Boga każdemu człowiekowi, to powtórne narodziny, to nowy początek. W odróżnieniu jednak od pierwszych narodzin, narodziny powtórne można odrzucić. Można Bogu powiedzieć „nie” i nie narodzić się do Nowego Życia.

Nowe narodziny polegają na przejściu od egoizmu do miłości, do Bożego życia. Możemy ten proces zacząć już dziś. A wtedy nasza śmierć i zmartwychwstanie będą właściwie formalnością—”przyklepaniem” stanu istniejącego.

Jezus uczy nas wiary. Mamy wierzyć w to, że przez nasze wrodzone talenty i umiejętności jesteśmy w stanie zmieniać cały świat. W każdym z nas jest moc zmieniania tego świata na lepsze. Możemy to czynić samemu lub z innymi. Tylko jednak będąc człowiekiem samego Boga będziemy potrafili zmieniać pozytywnie siebie i cały świat. Nie będzie bowiem już w nas egoizmu i w ten sposób osiągniemy upragniony cel.

«Bądźmy na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźmy wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajmy się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach naszego życia»(Jan Paweł II)?️

Następny artykuł

2 Komentarzy

Leave a Reply