LOADING

Type to search

Stawka większa niż życie.

zafor hasan 17 listopada 2015
Share

Nie jest łatwo przejść obok wydarzeń  we Francji. Obserwuję sytuację, zadaję sobie pytanie: co dalej?

e184b2f6-970a-4d6f-bdcf-64ec2841b580Jeszcze nie zapomnieliśmy ostatnich ataków terrorystycznych, a  tu kolejny w Paryżu. Czy Polska jest gotowa na taką sytuację? Czy nasze służby faktycznie nad wszystkim panują? Kiedy  zaglądam  do internetu i czytam wypowiedzi specjalistów, to odnoszę wrażenie, że ilu specjalistów tyle zdań. Politycy, jak zwykle będą zapewniać nas o naszym bezpieczeństwie, ale czy bezpieczeństwo jest dziś realne? Kiedy za rogiem czyhają „uchodźcy”!  Czy w dzisiejszym świecie jest możliwe bezpieczeństwo? Na te i wiele innych pytań trudno znaleźć odpowiedź po ludzku.

Apostoł Paweł w 1 Liście do Koryntian napisał tak:

„Człowiek kierujący się  tylko zmysłami, nie rozumie rzeczy pochodzących od ducha Bożego. Wydaje mu się głupie i nie jest wstanie  ich pojąć, bo można je zrozumieć tylko dzięki Duchowi. Człowiek kierowany przez Ducha  Świętego rozumie zaś to wszystko, ale inni go nie rozumieją”. (tł. Słowo Życia, parafraza NT)

Kiedy na tą całą sytuację spojrzymy w duchowy sposób w świetle Bożego Słowa, to zobaczymy, że świat stanowi teraz dezaprobatę w  relacji do Boga. Świat zatopiony jest dziś  w złym, Jan w swoim 1 liście 5 ,19 napisał:

…natomiast cały ten zepsuty świat jest poddany władzy szatana.”

Jednak Boże Słowo daje nam nadzieję, że diabeł został już osądzony, a z nim cały świat. Jan zachęca nas abyśmy nie przywiązywali się do świata i nie pragnęli tego, co oferuje. Bo jeżeli kochamy świat i jego ofertę, nie możemy kochać szczerze Boga.  A co jest tą ofertą świata? Pragnienie ciała, oczu i duma z odniesionych sukcesów – które z pewnością nie pochodzą od Boga. Ta oferta jest przemijająca, podobnie jak wszystkie nasze pragnienia z czasem przemijają. Stawka jest większa niż życie. Stawką jest życie wieczne, bez końca!

W ewangelii Jana 10,28 Pan Jezus daje nam obietnicę :

„I ja daje im żywot wieczny i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z mojej ręki”.

Jeżeli dziś, żyjemy życiem w  pełnej relacji z naszym Stwórcą i należymy do Jego owiec, słuchamy Jego głosu i podążamy za Nim, nie musimy się bać  i patrzeć z przerażeniem na to, co dzieje się dziś na świecie.

Prawdziwe bezpieczeństwo i pokój  mamy w Jezusie Chrystusie – „To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat”.

Kiedy stajemy w obliczu śmierci, czy to ofiar w Paryżu,  naszych najbliższych, czy przyjaciół, to zawsze pamiętajmy, że śmierć nie jest końcem, ale początkiem życia niezniszczalnego. Należy zadać sobie jedno pytanie, gdzie to życie niezniszczalne będzie? Czy w  mieście Bożej Chwały  w nowym niebie i nowej ziemi, czy w miejscu wiecznej kary, w którym cierpienie będzie dniem i nocą ( Obj. 20,10). Decyzję o naszym przeznaczeniu podejmujemy na tym świecie, nie czekajmy z nią, już dziś przygotujmy się na końcowy egzamin.

„Pewien chłopiec odwiedzał swojego kolegę i za każdym razem widział, jak  jego babcia czyta Biblię.

W końcu nie wytrzymał i zapytał:

– Jak sądzisz , dlaczego twoja babcia stale czyta Biblię?

– Nie jestem pewien – odparł kolega – ale chyba wkuwa do końcowego egzaminu”.

Twój i mój  końcowy egzamin może odbyć się wcześniej, niż myślimy.

Stawka jest większa niż życie. Stawką jest  życie wieczne. Stawka jest o wieczne bezpieczeństwo.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

1 Komentarzy

  1. Dominik Paweł Kucza 16 grudnia 2020

    UWAGA!
    Ostrzegam wszystkich przed osobą Sławomira Ciesiółki z Inowrocławia.
    Poznałem tego człowieka bliżej w ośrodku terapeutycznym w którym był on opiekunem. Zostałem tam przez niego publicznie i celowo, z premedytacją znieważony. Po mojej reakcji na to zdarzenie i w wyniku jego manipulacji zostałem z tego ośrodka usunięty. Z tego co wiem ofiarą jego działań padły również jeszcze inne osoby. Na szczęście Sławomir Ciesiółka nie jest już obecnie terapeutą, a w zasadzie był nim tylko formalnie, bo faktycznie nie nadaje sie do tego. Uważajcie na niego, bo człowiek ten uważa się za chrześcijanina i dziwnym trafem jest pastorem- myslę, że jest to efekt jego manipulacji, a ja miałem niestety okazję poznawać tego człowieka bliżej przez okres 9 miesięcy i nie tylko poprzez ładne gadanie za kazalnicą, ale zwłaszcza w zwykłym, codziennym działaniu.

    Odpowiedz

Leave a Reply