LOADING

Type to search

Spełniło się marzenie dzieci praskich

Magdalena Pawlica 27 października 2017
Share
Siostry loretanki prowadzące świetlicę środowiskową „Dom Ojca Ignacego” na warszawskiej Pradze zorganizowały swoim podopiecznym 14 października br. wycieczkę turystyczno-rekreacyjną do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz do Ośrodka Konnego „Patataj” w Kaniach pod Warszawą.

Wyjazd odbył się w ramach realizacji zadania publicznego na terenie Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy pod nazwą „Orły Ignacego” – komponent ogólnorozwojowy. Dzieci w liczbie 30 osób pod opieką 4 wychowawców wyruszyły w sobotę o godz. 8.45 na upragnioną wycieczkę.

W Otrębusach uczestnicy przeżyli lekcję edukacyjną z tajników techniki poprowadzoną przez przewodnika muzeum. Zobaczyli w nim około 100 zabytkowych eksponatów, takich jak: czołgi, samochody osobowe, ciężarowe, motocykle, autobusy, rowery, wózki dziecięce. Największe wrażenie zrobił na nich czołg T34, który brał udział w nagrywaniach filmów „Czterej pancerni” oraz „Jan Paweł II”.

Pobyt w Ośrodku Konnym „Patataj” rozpoczął się od lekcji zoologii o koniach i zwiedzenia stajni. Po przerwie na obiad rozpoczęły się najbardziej oczekiwane przez dzieci wydarzenia: przejażdżka bryczką i jazda konna. W programie pobytu na terenie ośrodka znalazły się również zabawy i rywalizacje sportowe poprowadzone przez animatora, w których wychowankowie chętnie wzięli udział.

Aktywny wypoczynek w dzień wolny od nauki szkolnej zakończył się wspólnym podwieczorkiem przy ognisku. O godz. 16 uczestnicy wyjazdu wyruszyli w drogę powrotną do Warszawy.

s. Mariola Łukaszuk

Leave a Reply