LOADING

Type to search

Spadanie do celu

zafor hasan 18 października 2014
Share

 

W jednej z moich ulubionych bajek z dzieciństwa, jaką jest Toy Story, główny bohater – szeryf Chudy, zostaje zepchnięty na drugi plan z powodu pojawienia się nowej ulubionej zabawki – latającego Strażnika Kosmosu, posiadającego imponującej wielkości skrzydła, którymi zachwycają się wszystkie inne zabawki. Jedynie rozgoryczony szeryf dostrzega, że skrzydła to zwykła plastikowa atrapa. W jednej z końcowych scen bajki, kiedy Chudy i Strażnik Kosmosu zmuszeni są do współpracy i nawiązują lepszy kontakt, unoszą się razem na plastikowych skrzydłach, co ratuje ich przed śmiercią. Zaskoczony szeryf woła: “Ty latasz!”, na co Strażnik Kosmosu odpowiada: “TO nie jest latanie, to spadanie do celu”.Źródło : http://www.craftster.org/pictures/data/500/126426_23Jul11_angel_wings-2260.jpg

A teraz wróćmy na ziemię. Poznajesz kogoś, zakochujesz się. W głowie tworzysz obraz partnera idealnego. Takiego, który potrafi rozwiązać każdy problem, zawsze ma cierpliwość, zna odpowiedź na wszystkie pytania. Pielęgnujesz ten obraz, a druga osoba robi wszystko, żeby go w Tobie nie zburzyć, nawet jeśli czasami to nie jest proste. Czytasz stosy wypowiedzi rozpoczynających się od słów “prawdziwy mężczyzna powinien zawsze…”/”prawdziwa kobieta powinna zawsze…” i myślisz sobie “on taki właśnie jest!”. Może czasami zjawiają się osoby, które próbują Ci zasygnalizować, że to tylko Twoje subiektywne zdanie, no ale co oni mogą wiedzieć? I wtedy przychodzi pierwszy kryzys, pierwsza kłótnia, pojawia się bunt. Widzisz, że cechy, w których istnienie wierzyłeś, są zwykłą plastikową atrapą. Okazuje się, że pomysłowość Twojego ukochanego opiera się na poradach jego najlepszego kumpla, a zdolności kulinarne wybranki bazują na skrupulatnym wykonywaniu czynności zilustrowanych na filmikach “Jak ugotować obiad?” wprost z youtube’a. Oczywiście, to tylko prozaiczne przykłady. Atrapą może być cokolwiek innego. Niektóre cechy ujawniają się dużo później i trudniej je zaakceptować. Atrapę mogą stanowić dobre relacje w rodzinie, opanowanie, zaradność w pracy. Co w związku z tym? Pora się pożegnać i przejść do szukania kolejnego partnera idealnego?

Ten moment, kiedy zaczynasz widzieć, że skrzydła, na których istnieniu opierasz swój związek, są plastikowe, to moment, w którym może powstać coś wartościowego i trwałego. Nie jest idealnie, ale czujesz, że ktoś się stara, że próbuje tak manewrować, by Wasz lot przez życie zakończył się może czasem twardym, ale finalnie szczęśliwym lądowaniem. To moment, w którym od Ciebie zależy, czy jesteś w stanie mimo świadomości tych wszystkich niedoskonałości zamknąć oczy kiedy wszystko się wali i powiedzieć: “ufam Ci, wiem, że nie umiesz latać, ale może w tym wszystkim razem spadniemy do celu”. A jeśli w tym będzie dodatkowo zaufanie do Boga, może i lądowanie okaże się nie najgorsze.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply