LOADING

Type to search

«Śladami Jezusa»

14 listopada 2020
Share

Ewangelia z dn.14.11.2020.

Łk 18, 1–8.

TRWANIE NA MODLITWIE

Wytrwałość w modlitwie i ufność w Boże Miłosierdzie to cechy prawdziwego chrześcijanina. Na pewno mamy o co się modlić i zwracać do Boga…

Swoją ufną modlitwę rozpoczynamy zazwyczaj wówczas, kiedy mamy “nóż na gardle”–czyli jak np zachorujemy, jesteśmy samotni, bezradni, niesprawiedliwie osądzani…Oczywiście nie ma nic złego w modlitwie z bieżącymi intencjami(“jak trwoga—to do Boga”), bo przecież nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć i wymodlić «na zapas». A jednak ten sposób powierzania Bogu swoich spraw—niekoniecznie musi Mu się tak bardzo podobać…

Pan Bóg kocha nas cały czas—od urodzenia do śmierci. Nie robi sobie “przerw na zajmowanie się sobą”, tylko troszczy się o nas nieustannie. Ale my niestety tak robimy…Potrafimy–nawet przez długie lata–ignorować obecność Boga w naszym życiu i «schodzić na manowce». Ale–jak dopadnie nas kryzys–odmawiamy “paciorki” jeden za drugim, składamy pobożne intencje i odbywamy pielgrzymki…Kiedy jednak nasze modlitwy nie zostaną od razu wysłuchane—to dość szybko zniechęcamy się i tracimy nadzieję na spełnienie naszych próśb. Ale Pan Bóg ma zawsze Swój plan wobec każdego z nas i nie zawsze jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami…Jednak wytrwałość w modlitwie(«Pan Bóg nie “rychliwy”—ale Sprawiedliwy») i pokorne oczekiwanie na pomoc Bożą oraz Jego wolę—jest jedyną drogą do szczęścia na tej ziemi i nie tylko.

Sytuacja—w jakiej teraz znalazł się świat i nasza ojczyzna—jest właśnie taka. Nie możemy co prawda się gromadzić, przebywać fizycznie w większych grupach(wspólnotach) i uczestniczyć licznie w nabożeństwach, ale jest to czas próby…Teraz właśnie okazuje się—kto całą swą ufność pokłada w Bogu zawsze—a kto tylko «od święta».

Gotowość do przyjęcia i zaakceptowania miłości Bożej w każdej sytuacji—jest dla Pana Boga sygnałem do podjęcia interwencji…Kiedy Jezus ponownie uda się na ziemię–będzie pragnął naszej gotowości i niezłomnej wiary w Jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. On już zmartwychwstał i dokonał tego, a czy ja pójdę w Jego ślady!?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply