LOADING

Type to search

Skąd bierze się wstyd i jak z nim walczyć?

zafor hasan 25 września 2014
Share
Zamiast „płukania sieci” proponuję „płukanie lokalnej prasy”. Uwaga!: adekwatna nazwa to Popłuczyny.

Odpowiedź na pierwszą część pytania poznałem dzięki „specjalistom w dziedzinie ludzkiej seksualności”, kimkolwiek by oni byli. Oczywiście specjalistów tych nie spotkałem osobiście (nic o tym nie wiem), ale poznałem ich opinię dzięki artykułowi w zwyczajnej lokalnej gazecie. Niby „zwyczajnej”, a jednak lektura artykułu skłoniła mnie do filozoficznych rozważań: czy to ja jestem normalny a reszta niedomaga, czy jest odwrotnie…

Prawdopodobnie chodzi o tych samych specjalistów którzy stworzyli raport pt. „Światowe badania jakości życia seksualnego” firmy Durex, dzięki któremu wiemy że Polacy mają najmniejszą w Europie liczbę partnerów seksualnych, gdy tymczasem na Kubie (dla jasności: leży u wybrzeży Ameryki, a nie w Europie) „uprawianie seksu z przypadkowym kochankiem jest jak taniec”.

Aby zaspokoić w końcu ciekawość przytaczam diagnozę ekspertów: jedną z przyczyn jest „system społeczny, w którym rola kościoła (pisownia oryginalna) mimo postępujących przemian obyczajowych odgrywa istotną rolę.” Co do tego z grubsza zgoda: Kościół kształtował nasz system społeczny który mniej lub bardziej powstrzymywał chucie i przyczynił się do (cytat:) „sypialnianego opanowania” Polaków.

Kolejna myśl artykułu powinna być wydrukowana złotą farbą: „Poligamia jest w naszym społeczeństwie traktowana jako anomalia, a sypianie z kilkoma parterami postrzegane pejoratywnie.” Cóż bliższego prawdzie! Genialne! Doznałem zachwytu. Prawda powiedziana dosadnie i wprost.

Pora na odpowiedzenie sobie na drugą część pytania. I tutaj mój zachwyt nieco przygasa, bo odnosząc poniższą poradę do pisanej-złotymi-znakami-Perły zaczynam odnosić niejasne wrażenie autor nie do końca uznaje słuszność tejże p-z-z-Perły. Cytuję: „zamiast pamiętać o kompleksach, [warto] pomyśleć o zdrowotnych korzyściach jakie wiążą się z uprawianiem seksu. Jego praktykowanie przecież uelastycznia skórę, przyspiesza krążenie krwi czy chociażby skutecznie poprawia nastrój.”

Kościele! Posądzano cię już o zło tego świata ciężkiego kalibru: ludobójstwa z krucjatami i inkwizycją na czele, zacofanie i ciemnotę, nietolerancję, Opus Dei, zachłanność, fałszowanie Biblii etc, ale po raz pierwszy usłyszałem że jesteś winny problemom z krążeniem i cerą.

Wstydź się!

1 Komentarzy

  1. instagram kaydetme satın al 6 listopada 2021

    Bazilarini tahmin etmistim, sanirim bu uygulama gerçekten dogru ??

    Odpowiedz

Leave a Reply