LOADING

Type to search

Rekolekcje z ks. Glasem (FOTOREPORTAŻ)

6 kwietnia 2016
Share

 W dniach 17-20 marca 2016 r. odbyły się na Jasnej Górze wielkopostne rekolekcje poprowadzone przez ks. Piotra Glasa, egzorcystę, na co dzień mieszkającego i posługującego w Anglii. Do Polski przyjechał na zaproszenie Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski.

017_MG_5676

Ks. Piotr w swoich konferencjach wiele mówi o zagrożeniach duchowych, bramach i furtkach dla zła, które dzisiaj ludzie otwierają, bardzo często przez grzechy i poranienia seksualne. I mówi bez ogródek, radykalnie, podkreślając, że „dzisiaj trzeba wybrać”, opowiedzieć się jednoznacznie po jednej lub drugiej stronie. Nie można być niezdecydowanym, nie można pozostawać letnim. „Dzisiaj jesteśmy wezwani do walki duchowej”- mówi. Także walki z największą herezją, którą w tych czasach głosi się na zachodzie jaką jest teologia powszechnego zbawienia i pustego piekła, która zaciemnia obraz bitwy, jaka toczy się na świecie o każdego człowieka, o każdą duszę.

Na wiele spraw otworzyły mi się oczy dopiero po wysłuchaniu jego wykładów, które prowadzone z niezwykłą charyzmą, ale i z pokorą trafiają do serca. Ma się poczucie, że jest to w końcu ktoś autentyczny, kto jak Max Kolonko „mówi jak jest”. Ks. Piotr mówi prawdę, chociaż ta prawda jest dla wielu niewygodna i za mówienie jej jest się atakowanym. W morzu powszechnego kłamstwa „prawda to współczesna mowa nienawiści.”- podkreśla.

Myliłby się jednak ten, kto by sądził, że egzorcysta nie potrafi mówić o niczym innym niż o Szatanie. Potrafi mówić też o miłości Bożej, ale nie takiej, która jest cukierkowa i ckliwa, która niczego od nas nie wymaga. Zaznacza, że swoje uzdrowienie rozpoczyna się od zmiany własnego wnętrza i jest to zwykle ciężka praca, a nie efekt uczestnictwa w jednych czy drugich popularnych rekolekcjach charyzmatycznych. Uzdrowienie, fizyczne czy duchowe to kwestia wiary i może się ono dokonać równie dobrze w małym, pustym wiejskim kościółku, a nie koniecznie na wielkim stadionie…  Potrafi też mówić o Krzyżu, który jest konieczny, jeśli chcemy naśladować Jezusa. Potrafi wreszcie mówić o Maryi, i to bardzo pięknie mówić. Pobożność maryjna jest zresztą czymś, co od dawna charakteryzuje duchowość ks. Piotra.

Te rekolekcje były właśnie Jej poświęcone. Czerpały w dużej mierze z klasycznego dzieła św. Ludwika de Montfort  „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny.” Ksiądz zachęcał nas do powierzenia się Jej tym nabożeństwem, ponieważ, jak mówił, to Ona jest najkrótszą i najpewniejszą drogą do Jezusa. Jest dla nas otoją i tratwą ratunkową. Gdzie jest Ona, tam nie ma złego ducha. W czasie wykładów towarzyszyły nam również relikwie świętego.

Kilka fragmentów z wypowiedzi ks. Piotra i cytatów z “Traktatu…”, które przytaczał:

„Zwycięstwo jak przyjdzie, to przyjdzie przez Maryję”.
“Gdzie nie ma Matki Bożej, tam nie ma Ducha Świętego.”
“Kto nie ma Maryi za Matkę, nie ma Boga za Ojca.”
“Duch Święty pragnie ukształtować swoich wiernych przez Maryję i w Niej.”
“Królestwo Maryi znajduje się przede wszystkim we wnętrzu człowieka, to jest w jego duszy. A tam gdzie jest Jej królestwo, tam jest i królestwo naszego Króla, Jej Syna.”
“Nie powinniśmy umieszczać pobożności do Najświętszej Maryi Panny na tym samym poziomie co nabożeństwa ku czci innych świętych.”
“Brak szacunku i miłości do Maryi jest nieomylnym znakiem przeznaczenia na potępienie.”

Nagrania z rekolekcji będą dostępne na kanale You Tube RCS TV.

fot.VICONA.pl

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *