LOADING

Type to search

Przeświadczenie o nieomylności zalążkiem wojny domowej

zafor hasan 27 lutego 2013
Share

Czy praprzyczyną, a może jednej z wielu oliw dorzucanych do ognia nie jest przekonanie o tym, że to mój pogląd na daną sprawę jest jedynie słuszny i właściwy, zaś ewentualne głosy niezgody, czy lekkiego pomrukiwania zasługują na natychmiastowe potępienie? Częstokroć słuszne utyskiwania na skaczących sobie do gardeł polityków znajdują zatem ucieleśnienie nigdzie indziej jak przy rodzinnym stole, szczególnie przy większych okazjach, gdzie i audytorium szersze i możliwość pokazania, kto jest bardziej zaradny i kto ma lepsze gadane. Gdy do tego wszystkiego dodamy alkohol, o wielką kłótnię nietrudno. A to ktoś powie, że co to ten jeden z polityków, dziennikarzy, sportowców zrobił lub powiedział. Stwierdzenie to zazwyczaj okraszane zostaje dosadnym wulgaryzmem. Nie raz nie dwa możemy się przekonać, że częstym zarzewiem konfliktów jest tytułowe przekonanie o tym, że inny pogląd na daną sprawę jest przecież jakimś dziwactwem i wydaje nam się, że mimo wszystko rodzina nie jest aż tak głupia, by mieć inny pogląd niż ja. Gdy okazuje się inaczej, robimy wielkie oczy i niewiara w usłyszane słowa łączy się z chęcią nawracania rozmówcy na słuszne tory.

To pokazuje, jak trudna jest dla nas rola bezstronnego arbitra i dlaczego zawodowi sędziego przypisywane jest miano korony zawodów prawniczych, a czasami warto przed zaangażowaniem się w spór, przez chwilę pomyśleć i przeanalizować, czy swoim jednoznacznym stwierdzeniem nie urazimy kogoś nam bliskiego. Oczywiście nie chodzi o wycofanie się z dyskusji i chowanie głowy w piasek, ale o znalezienie złotego środka – o który wbrew pozorom nie tak trudno.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

1 Komentarzy

  1. gui hang dhl 8 czerwca 2021

    785131 887993I found your weblog site on google and check a couple of of your early posts. Proceed to preserve up the very great operate. I just extra up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking for ahead to reading extra from you later on! 424759

    Odpowiedz

Leave a Reply