LOADING

Type to search

Propozycje podatkowe

zafor hasan 28 kwietnia 2015
Share

„Religia w szkołach ? Nie z naszych podatków” ; „Wyprowadzić religię ze szkół”.

To tylko dwa tytuły z tzw. tygodnika opinii. Bardzo mi się one podobają więc dorzucam kilka moich propozycji.
Stadion Narodowy, transmisja meczów, olimpiad przez telewizję publiczną – nie z naszych podatków.
Ochranianie przez policję kiboli, aby się nie pozabijali wzajemnie – nie z naszych podatków.
Budowa autostrad – nie z naszych podatków.
GOPR i TOPR – nie z naszych podatków.
Leczenie przez Państwo nałogowych palaczy i alkoholików – nie z naszych podatków.
Dotowanie przedszkoli – nie z naszych podatków.
Wyprowadzić nauczanie plastyki, muzyki i wychowanie fizyczne ze szkół. Wyprowadzenie innych przedmiotów do zastanowienia.

Ktoś pomyśli, że mi „odbiło”? Ależ skąd! Pod każdym z tych postulatów można zebrać dziesiątki czy setki tysięcy podpisów.

Dlaczego bezdzietni mają finansować przedszkola, a ci co jeżdżą rowerami autostrady? Dlaczego ci, którzy uważają, że oglądanie kilkunastu facetów biegających za kawałkiem skóry, to lekka aberracja, mają łożyć na to ze swoich podatków? Dlaczego ci którzy na spacer chodzą do parku mają płacić za utrzymywanie służb ratowniczych, tylko dlatego, że jakiś „czubek” poszedł na spacer w góry? Mógł siedzieć w łapciach przed telewizorem. Dlaczego zdrowo odżywiający się obywatele, nie stosujący używek mają płacić za leczenie notorycznych palaczy, alkoholików i miłośników wielkiego brzucha?

Dlaczego nie wyprowadzić ze szkół tak głupiego przedmiotu jak nauka rysowania jakichś ludzików? Ja je rysowałem i daję słowo, że były to wyrzucone pieniądze podatników. Logika tych propozycji jest dokładnie taka sama jak w przytoczonych na początku tytułach z czasopisma.
Debilizm, obłęd, absurd – tak z pewnością.

Zła wola, nienawiść do bliźniego, który ma inne poglądy, paskudnie egoistyczna chęć zawłaszczenia wspólnego państwa wyłącznie dla swoich celów? Pewnie tak. Piszę warunkowo, mam bowiem wciąż nadzieję, że to tylko głupota i brak umiejętności oglądu rzeczywistości ze zrozumieniem.

Dlatego moi bracia niewierzący i walczący z nami, przez wzgląd na szacunek względem własnego rozumu, opamiętajcie się i wytrzyjcie pianę z ust waszych!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply