LOADING

Type to search

Tags:

Prawdziwa głupota – złoto głupców!

zafor hasan 5 maja 2015
Share

Pieniądze, bogactwo – marzenie większości ludzi. Wydaje się nam, że wraz z napływem gotówki, przybędzie do nas stabilizacja, bezpieczeństwo, szczęście. Ale tylko się nam wydaje. Bo obserwacja świata pokazuje coś wręcz odwrotnego. Najczęściej za dużymi pieniędzmi podąża strach, przemoc, zniszczenie.

Myślę, że niewiele się pomylę, jeśli założę, iż to właśnie bogactwo lub dążenie do niego, a nawet marzenie o nim, jest główną przeszkodą w byciu szczęśliwym. Przeszkadza także w dążeniu do Boga, bo nie można służyć Bogu i mamonie. Wybór może być więc tylko jeden. Bóg albo pieniądze. Wybór niby prosty. Problem polega na tym, że nie potrafimy wybrać. Rozumowo, może wybierzemy Boga, ale wolitywnie pragniemy bogactwa. Po czym to poznać? Po narzekaniu. Po ciągłym niezadowoleniu z tego co mamy. Szczęśliwego człowieka poznamy po tym, że cieszy się tym co ma. Ma marzenia, ale raduje się rzeczywistością. Brakuje dzisiaj takich ludzi, a szkoda.

Dzisiaj w sposób szczególny przeżywamy przypowieść o bogaczu, którego Jezus nazwał głupcem. Podobnie jak on, ludzie powtarzają: jak zarobię pieniądze to założę rodzinę, zajmę się dziećmi, będę miał czas dla żony, przyjaciół. A na razie muszę zarabiać. Dzieci mają pieniądze, ale nie mają rodziców. żony i mężowie mogą kupić wszystko, ale nie mają współmałżonków. W kościołach gromadzą się ludzie starsi, gdyż młodzi nie mają czasu na Boga, przecież trzeba zarabiać. I nawet jeżeli pieniądze zaczynają płynąć szerokim strumieniem, to ciągle chcemy więcej. Końca nie widać. Końcem będzie grób, do którego nic nie weźmiemy.

Co wybrać?

Boga.

On powiedział – nie martwcie się: „Co będziemy jeść?”, albo: „Co będziemy pić?”, albo: „Czym się odziejemy?” O to wszystko zatroszczy się Ojciec.

Proste!!!!

NIE MARTWCIE SIĘ!!!!

Martwi się i narzeka ten , kto nie ufa Bogu ale „mamonie”.

Zaufaj Bogu, Jego szukaj, a On uczyni cię BOGATYM I SZCZĘŚLIWYM.

Tags:

Leave a Reply