LOADING

Type to search

Prawdziwa głupota – prawo bez miłości

zafor hasan 29 kwietnia 2015
Share

Jezus w swoim nauczaniu nie potępiał ludzi, ale grzech i złe postawy. Wielokrotnie słyszymy jak potępia zachowanie faryzeuszy. Co mu się w nich nie podobało? Obłuda!!!

Przestrzegali idealnie zasad i przepisów prawa, z czego czuli się bardzo dumni. Natomiast potępiali wszystkich, którzy tego nie potrafili. Prawo bez miłości – tragedia!!!

I Jezus potępiał takie działania pozbawione miłości. Dla Niego najważniejszy był i jest człowiek.
Często o tym zapominamy i przyjmujemy tę faryzejską postawę. Mam nawet wewnętrzne przekonanie, że każdy z nas jest  faryzeuszem, ponieważ w naszej naturze leży porównywanie się z innymi, niekończąca się rywalizacja jest nam wpajana od urodzenia.

Czyż nie zdarzyło się nam patrząc na alkoholika, przestępcę, ateistę pomyśleć? Dobrze, że nie jestem Boże, taki jak oni. Codziennie się modlę, uczestniczę często we mszy świętej, pomagam ubogim itd. Jestem lepszy. Widzę dziecko biegające po kościele i myślę – ci rodzice są do niczego, nie potrafią go wychować, ja postąpiłbym inaczej. Te przykłady możemy mnożyć.

POSTAWA FARYZEJSKA
Ocenianie innych, w oparciu o prawo i zasady, najczęściej porównując ich do siebie.

POSTAWA CHRYSTUSOWA
Zasady i normy są ważne, ale ważniejszy jest człowiek. Przestrzega Prawo – Alleluja!!! Nie przestrzega – trudno, kochamy go takim jaki jest.

POKORA jest drogą do postawy Chrystusowej. Kochaj, bo sam zostałeś ukochany przez miłość Najwyższą. Nie musisz się porównywać z innymi, gdyż Bóg kocha każdego miłością jedyna i niepowtarzalną. Ciebie TEŻ!!!

Tags:
Poprzedni artykuł

1 Komentarzy

  1. shop dumps pin online 5 czerwca 2021

    523069 83988Your blog is showing a lot more interest and enthusiasm. Thank you so significantly. 613319

    Odpowiedz

Leave a Reply