LOADING

Type to search

Prawdziwa głupota – lekceważenie zmartwychwstania

zafor hasan 8 czerwca 2015
Share

Św. Paweł w liście do Koryntian (1 Kor 15,36) nazywa głupcami ludzi, którzy wyśmiewają zmartwychwstanie. Dlaczego? Z prostego powodu.

Spotkał zmartwychwstałego Chrystusa, miał więc pewność, że to po stronie wierzących jest racja. Rozumiem, że ludzie mogą odrzucać prawdę o życiu po śmierci, bo nikt ich nie przekonał. Nie wierzę, żeby nie mieli wątpliwości. Jedni mają ich mniej, inni więcej. Ktoś, kto twierdzi, że nie ma żadnych wątpliwości – kłamie. Zbyt dużo wokół nas jest dowodów na istnienie życia po śmierci, zbyt wielu ludzi wierzy w zmartwychwstanie, żeby być pewnym swoich racji.

Myślę, że im więcej ktoś ma wątpliwości, tym bardziej będzie próbował przekonywać innych do swoich racji. A gdy braknie mu sensownych argumentów, będzie miał dwa wyjścia: uwierzyć lub wyśmiać i zniszczyć tych, których nie potrafi zagłuszyć. Biedny jest człowiek, który musi posługiwać się kpiną i ironią, próbując przekonać do swoich racji, bo…. jest głupcem.

fool-641285_1280a

Prawda sama się obroni, to kłamstwo potrzebuje argumentów.

Nie przekonam do zmartwychwstania nikogo, nawet najpiękniejszymi argumentami, jeśli sam nie jestem przekonany do tej prawdy. To, co może go przekonać, to moje życie pełne wiary, no i oczywiście sam Pan Jezus, który jednym słowem może zmienić przekonania niewierzących.

Jak więc pomóc ludziom odrzucającym zmartwychwstanie? Proste – modlitwą i swoją wiarą. Słowa są wtórne. Kpina i ironia, jest bronią głupców.

Tags:

Leave a Reply