LOADING

Type to search

Powołani do świętości

zafor hasan 1 listopada 2013
Share

W naszej kulturze zakorzenił się kult śmierci. Odwiedzanie cmentarzy jest pełne pustki, bezrefleksyjne. Rozżalamy się nad tym, że naszych bliskich, znajomych już z nami nie ma, a zapominamy o istocie rzeczy. Zapominamy o obietnicy danej nam od Boga. O tym, że Chrystus zmartwychwstał, żebyśmy my mogli z martwych powstać.

 

Musimy pamiętać, zaczynajac od dzisiejszego dnia, że podstawowym powołaniem człowieka jest powołanie do świętości. I ci, którym zapalamy znicze na pomnikach, nas w wypełnieniu tego powołania wyprzedzili. Musimy uświadamiać sobie, że obchodzimy święta żywych, a nie umarłych. W przeciwnym razie bez pokrycia będzie nasze wyznanie wiary w obcowanie Świętych i życie wieczne.

Chrystus powołuje każdego z nas do bycia świętym – tak, jak On jest święty. I jeszcze jedno zdanie, z dzisiejszego kazania w mojej parafii. Powołanie do świętości jest pierwszym i jedynym z powołań. Każde inne powinno opierać się na tym głównym powołaniu, z niego wynikać i ku niemu się zwracać.

Z serca życzę każdemu z Was wszystkiego dobrego z okazji imienin, bo Wszystkich Świętych to każdego z nas, każdy ma przecież imię, za którym kryje się jego Patron. Wpatrujmy się we wzory naszych patronów i idźmy przez życie, kierując się ich wskazówkami, a na pewno czeka nas taka nagroda, jaka ich spotkała.

Poprzedni artykuł

Leave a Reply