LOADING

Type to search

Potrzeba normalności

zafor hasan 12 sierpnia 2016
Share

Ostatnie miesiące uświadomiły mi jak bardzo potrzebna jest nam normalność. Pojęta jako twórcza przestrzeń do tworzenia relacji z drugim człowiekiem i przede wszystkim z Bogiem. Jak bardzo jest zdegenerowana w dzisiejszym świecie, pominięta i zamieniona na pustkę hedonizmu. Może tak naprawdę trzeba się w nim znaleźć aby odnaleźć definicje normalności…

Dlaczego tak gonimy za pieniądzem, uznaniem ludzi, sławą? Kiedy tracimy panowanie nad samym sobą i wpadamy w wir gonitwy, wyścigu szczurów? Odpowiedź jest prosta, przestajemy widzieć Boga. Jesteśmy bardzo słabi, żyjemy dzięki Jego łasce która buduje otoczkę naszego serca i prowadzi do prawdy. Kiedy już zatracimy odwieczne Słowo jesteśmy o krok od odejścia od Jezusa. Wbrew pozorom nie dzieje się to jakoś spektakularnie, ale po cichu, usypiająco. Co ciekawe nikt nie może powiedzieć że jest bezpieczny, każdy z nas jest słaby. Naszą siłą jest Bóg. Wracajmy do źródeł, czytajmy Biblię, klękajmy przed Najświętszym Sakramentem! To właśnie na kolanach umacnia się w wiara, w zaciszu swojej izdebki. To jest prawdziwa matecznica świętości. Jezus pokazał nam normalność na kartach ewangelii, w codzienności, w relacji z Ojcem, to nasze powołanie. Prostota serca jest błogosławieństwem ludzkości!

Uwielbiam patrzeć na ludzi gdy są sami, puszczają wszystkie hamulce, sztuczne zachowanie, wychodzi prawda. Widzę wtedy inny wymiar człowieka, bliższy Boga. Działamy jakby naturalnie, bez zbędnych poz i zachowań. Dla mnie osobiście niema nic piękniejszego jak spotkanie z samym sobą, bo potem nadchodzi konfrontacja z Bogiem. W samotności serca zawsze rodzi się dialog z Bogiem Stwórcą. A więc normalność, powinna zaczynać się od samotności. A samotność prowadzi do kontemplacji Boga. Chciejmy to odkryć.

Mam ogromną potrzebę żyć normalnie, wykonywać proste czynności i czerpać z nich radość. Zauważać Boga w najmniejszych rzeczach, w bracie i w siostrze. Normalność to nic innego jak Boża Miłość! Eksplorujmy nasze serca.

181961_gory_szczyt_ludzie_panorama

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply