LOADING

Type to search

Postne cukierki i cichosza!

zafor hasan 12 lutego 2016
Share

Nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek będę miał tak ogromną chęć powrotu do pisania. Ale w końcu początek Wielkiego Postu jest chyba doskonałą okazją na post o Poście. Zresztą modne są ostatnio powroty, więc czemu nie?

cukierki3

Przez bardzo długi czas myślałem, że Post to najgorszy czas w roku. Non stop smuty i żale. I tak przez 40 dni. Dziś na nowo go odkrywam  i widzę jak on jest człowiekowi potrzebny. Widzę też jego nowe znaczenie. Cisza! Chciało by się powiedzieć „w końcu!”. Ale gdzie tam.

Pewnie znowu każdy z nas podejmuje jakieś swoje postanowienie na post. „A może nie będę tego, albo tamtego…”. To ważne, ale czy najważniejsze. Fantastyczny cytat mi gdzieś dziś przemknął, że te wszystkie obiecanki nijak się mają, jeśli nie zwrócimy się ku ludziom. Na co nam post od słodyczy, skoro gorzko między nami, że aż gębę wykrzywia? I nie ma w nas odruchu wybaczania? „Żryj więc cukierki ale przebaczaj”. I tak sobie jeszcze myślę, żeby mądrze ten czas przeżyć i tak na serio, a nie dla szpanu, „bo tak trza”!

„Kiedy pościcie nie bądźcie smutni jak obłudnicy” – bo trzeba przede wszystkim być prawdziwym.

Leave a Reply