LOADING

Type to search

Pędzimy… [ZWYCIĘSKI TEKST]

zafor hasan 21 września 2014
Share

Każdy, kto choć na choć na chwilę rzuci okiem na otaczającą nas rzeczywistość, nie ma wątpliwości, że wszystko w zawrotnym tempie gdzieś pędzi. Każda z dziedzin ludzkich wysiłków zmierza w obranym przez siebie kierunku i celu. Ta wspaniałe, bo praca, aktywizm, twórczość i zaangażowanie ukazują, że każdy z nas ma niezwykłe wprost możliwości i talenty. Każda osoba ma wnieść w ten świat niezastąpiony wyraz piękna.

Czy jednak wszystko, co robimy, tworzymy, w co się angażujemy objawia rzeczywiste Piękno, coś z Piękna? Wiemy, że tak nie jest! Ktokolwiek odkrył ten bolesny fakt w swoim życiu, że nie zawsze wydaje ono dobre owoce, zaczyna rozglądać się za przewodnikami swojego myślenia i działania. Stacja7 – „Złap pociąg do wiary” wychodzi naprzeciw temu poszukiwaniu. Pędzić, tak! Działać, tak! Tworzyć, tak! – ale w dobrym, chciałoby się powiedzieć właściwym, celu.

I tu przypominają mi się słowa św. Pawła z Listu do Filipian: “Nie [mówię], że już [to] osiągnąłem i już się stałem doskonałym, lecz pędzę, abym też [to] zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa. Bracia, ja nie sądzę o sobie samym, że już zdobyłem, ale to jedno [czynię]: zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną, pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie ( Flp 3, 12-14)”.

Christian Meichtry / Flickr.com

Christian Meichtry / Flickr.com

Klikając-zatrzymując się na Stacji7, mogę, możesz ze swoją misją wniesienia niepowtarzalnego piękna Twej osoby, ze swoim myśleniem, zaangażowaniem, twórczością, całą działalnością jako osoba, złapać, wsiąść do właściwego pociągu o imieniu wiara! Dokąd on pędzi? W górę, ku stacji wyznaczonej w Chrystusie Jezusie. Jeśli do Niego uda Ci się wsiąść, znaleźć w Nim, pędź ile tylko sił, a wszystko, co uczynisz będzie udane…

Jezu, to w Tobie znajduję cel mego pędzenia. Ty ukazujesz mi światło mego rozwoju, takiego, które nie przyniesie mi rozbicia, lecz piękno. Ty, który wciąż pozostajesz Pięknem ukrytym, zajaśniej w moim życiu…

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

28 Komentarzy

 1. radek 14 grudnia 2014

  Z przykrością muszę stwierdzić, ze Redakcja, “nie pędzi” z wypełnieniem kilkakrotnie złożonej obietnicy. Minęły już dwa miesiące, a obiecany czytnik do mnie nie dotarł! Troszkę wstyd jak na redakcję, która zajmuje para się wiarygodnością słów. Przypominają mi się w tym miejscu słowa Pana Jezus: kto w małej rzeczy będzie wierny…
  przykre to, ale cóż zrobić…
  pozdrawiam
  Radosław Goliński

  Odpowiedz
 2. MONICHINA73 28 października 2014

  Piszmy więc a przyniesie to owoce w Bogu!

  Odpowiedz
 3. Mirka 18 października 2014

  Tak bym chciala.zeby wszyscy wsiedli do pociagz z Chrystusem

  Odpowiedz
  1. radek 18 października 2014

   To piękne pragnienie Mirko!!! Wpisuje się ono w Bożą mądrość, czyli w pragnienie Ojca…
   pozdrawiam i dzięki
   Radek

  2. MONICHINA73 28 października 2014

   ;) Ja kiedyś wsiałam do tramwaju we Wrocławiu i ludzie mnie stamtąd znają, że interesują mnie losy chrześcijan i to, co Bóg do nas mówi….i nie do wiary…..na kabinie maszynisty tramwaju był naklejony Jezus miłosierny…..i pomyślałam sobie o tym, że Jezus prowadzi ten tramwaj…..oby tak było w naszych myślach zawsze, bo to co myślimy w danej chwili to to jest w rzeczywistości……Jedźmy z Jezusem!

 4. Bizon 17 października 2014

  Super tekst przypomina co jest najważniejsze w życiu.

  Odpowiedz
  1. radek 18 października 2014

   Z serca dziękuje wszystkim, którzy oddali głos na mój artykuł. Szczególni tym, którzy napisali swój komentarz z ciepłymi słowami – a nich Wam Pan Bóg odpłaci i dorzuci co nieco… z wyrazami szacunku Radosław Goliński

   1. bogdan 19 października 2014

    Dziekuje Radku , blogoslawionej niedzieli zycze Tobie i Twoim bliskim , i prosba pisz na blogu Stacja7

 5. Anna 17 października 2014

  Ładny tekst. Dziękuję

  Odpowiedz
 6. Stefan Sowiżrał 17 października 2014

  Podzielam poglądy autora

  Odpowiedz
 7. Halina 17 października 2014

  świetny tekst, dzięki :)

  Odpowiedz
 8. Graz 17 października 2014

  bwrdzo dobry tekst, przypomina nam , ze czsa i zycie przemija!
  Dziekuje Andreas

  Odpowiedz
 9. ziom 17 października 2014

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 10. Roman 17 października 2014

  Dziekuje za ten tekst,za przypomnienie mi jaki jest mój cel ziemskiego istnienia-Chrystus. I choć to oczywiste dla wierzącego to często w codziennym pędzeniu tracimy z oczu ten właściwy cel.

  Odpowiedz
 11. Danka 17 października 2014

  Piosenka mówi : “wsiąść do pociągu byle jakiego…”. Dzięki za przypomnienie, ze pociąg nie może być byle jaki, bo pojedzie byle gdzie i okaże się, ze szkoda było czasu na tę podróż

  Odpowiedz
 12. Alejandra 17 października 2014

  Potrzebny taki tekst na rozpoczęcie roku akademickiego! :) Rusza tysiąc zajęć, przydatnych bardziej i mniej, przyjemnych bardziej i mniej – chciałoby się zrobić jeszcze więcej i być w jeszcze większej ilości miejsc… A może żeby zbliżyć się do celu czas zacząć rezygnować a nie robić “coś jeszcze”..
  Pozdrawiam przenajserdeczniej z pięknej Łodzi! :)

  Odpowiedz
 13. Kasia 17 października 2014

  Współtworzyć piękno nie tracą tempa biegu, nie rozmieniając się na drobne, czasami tylko dopełnić swoim akcentem szkic, który ktoś już zrobił, bo przecież biegniemy i tworzymy razem…inspirujące zaproszenie, pozostaje już tylko teraz przywoływać Ducha Bożego, aby pokazał, jaki fragment pracy należy do nas i …tchnął w nas Bożą – doskonale konkretną – wizje piękna :) Keep going this way !

  Odpowiedz
 14. jasiek_b 17 października 2014

  Ma SENS! Dzięki za prawdziwe słowa :) Pozdrawiam z mglistej dzisiaj Łodzi i dziękuję za wszystkie nasze rozmowy i wspólne “mocne” akcje. Warto było! Wierzę, że do zobaczenia!

  Odpowiedz
 15. Irena Adamek 17 października 2014

  Stacja 7, to faktycznie dobry Przystanek Wiary, dobry tekst i spojrzenie za pedzeniem bez celu jak sie Boga w sercu nie ma.

  Odpowiedz
 16. bogdan 17 października 2014

  dobry tekst, dziekuje Radek pozdrawiam

  Odpowiedz
 17. Kasia 16 października 2014

  piekne przypomnienie po co to wszystko – dziekuje!

  Odpowiedz
 18. veronica 16 października 2014

  seria muy bueno que esto sea en español :)

  Odpowiedz
 19. Aska 16 października 2014

  Malo kto dzis mowi o celu, wszystko zorientowane jest na dzis, na doznania i odczucia
  pozdrawiam z dalekiej Boliwii

  Odpowiedz
 20. Wojtek 16 października 2014

  Nie latwo znalezdz dzis dobry tekst… dzieki Radek
  Wojtek

  Odpowiedz
 21. Mateusz Berger 24 września 2014

  kluczem rozwoju jest właśnie podróżowanie i spotykanie na swojej drodze ludzi – wytrwałości w pisaniu!

  Odpowiedz
  1. radek 14 października 2014

   Dzięki serdeczne!

Leave a Reply