LOADING

Type to search

Olimpiada Wiedzy Religijnej w Łowiczu

Magdalena Pawlica 14 czerwca 2019
Share

Olimpiada Wiedzy Religijnej odbyła się w czwartek w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady było Powołanie, Dar i Tajemnica. W olimpiadzie na etapie diecezjalnym wzięło udział 63 uczestników, którzy musieli się zmierzyć z 35 pytaniami. A czy to ważne wydarzenie dla Diecezji Łowickiej?

Zawsze radujemy się jak młodzi ludzie chcą się czegoś więcej dowiedzieć. Chcą się czegoś nauczyć. Chcą ubogacić swoją wiedzę, bo to jest jakaś gwarancja, że może podczas tego odpowiedzą sobie na wiele pytań, które sobie muszą w młodości postawić. Na te pytania  będą odpowiadać w życiu nie tylko teoretycznie, ale będą odpowiadać swoimi wyborami moralnymi, swoimi decyzjami.  W tym roku powołaniem, jak je rozponać, jak ten dar widzieć, jak tę tajemnicę widzieć, dlatego cieszymy się, bo Ci młodzi są nie tylko nadzieją kościoła. Oni są terażniejszością kościoła, oni go tworzą. Cieszę, gdy są ludzie mądrzy, ludzie, którzy wiarę głębiej rozumieją i być może dzięki temu będą także też świadkami dla innych, dla swoich kolegów, koleżanek. Także gratuluję tym, którzy wzięli udział na etapie tym najniższym wstępnym olimpiady i teraz na etapie diecezjalnym, czyli etapie finalnym.

Mówił ks. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Wyniki olimpiady poznamy w poniedziałek 17 czerwca.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

1 Komentarzy

  1. gate token binance 20 maja 2023

    I am a website designer. Recently, I am designing a website template about gate.io. The boss’s requirements are very strange, which makes me very difficult. I have consulted many websites, and later I discovered your blog, which is the style I hope to need. thank you very much. Would you allow me to use your blog style as a reference? thank you!

    Odpowiedz

Leave a Reply