LOADING

Type to search

Ogień opanował katedrę Notre Dame!

zafor hasan 20 kwietnia 2019
Share

      Na początku Wielkiego Tygodnia gotycka archikatedra Notre Dame stanęła w płomieniach. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 15 kwietnia około godziny 18:50 czasu lokalnego. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, rozpoczynając od iglicy i dachu nawy poprzecznej. Następnie rozszerzył się na cały dach. Ostatecznie iglica spłonęła i zawaliła się. Na szczęście pożar udało się opanować, strażacy podali, że struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Trzeba dodać, iż udało się uratować jedną z najważniejszych chrześcijańskich relikwii, a mianowicie koronę cierniową Jezusa. Ponadto ocalał zabytkowy krzyż, tunika świętego Ludwika oraz zabytkowe kielichy mszalne.

     W Internecie krąży wiele zdjęć przedstawiających płonącą katedrę, jednak jedno z nich jest szczególne. Pewna 38 -letnia Szkotka Lesley Rowan twierdzi, iż w płomieniach widziała postać Jezusa. Internauci po obejrzeniu tego zdjęcia popierają zdanie Szkotki.

     W ostatnim czasie pojawiło się wiele teorii na temat tego, jak doszło do pożaru. Jedni w ogniu trawiącym katedrę Notre Dame widzieli Jezusa, drudzy wieścili zamach terrorystyczny, a trzeci twierdzili z kolei, że ów pożar to symbol „upadku Chrześcijańskiej Europy”.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply