LOADING

Type to search

O zatruciu czadem i cyklonem B. Opowieść o Izraelu.

zafor hasan 22 lutego 2016
Share
SACRUM – Śródmózgowie cz.1 (Jądro czerwienne) – Tam gdzie zaczyna i kończy się niewola.

Żelazo to jeden z ważniejszych mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest niezastąpionym składnikiem takich białek jak hemoglobina i mioglobina. Hemoglobina, będąca wyposażeniem erytrocytów umożliwia transport tlenu z płuc do tkanek. Wiązanie tlenu z hemoglobiną nie jest na tyle zniewalające, że tlen swobodnie dyfunduje w tkankach. Tam z jasnej krew robi się ciemniejsza.  Do płuc jest odprowadzany dwutlenek węgla w 70% rozpuszczony w osoczu, w 20% rozpuszczony w cytoplazmie erytrocytów i tylko w 10 % związany z hemoglobiną.
Red Blood Cells

Cichy zabójca – tlenek węgla (czad) ma ponad 250 krotnie większe powinowactwo do hemoglobiny, niż tlen. Możemy powiedzieć, że hemoglobina staje się niewolnikiem czadu, a wiązanie tlenku węgla z hemoglobiną bardzo trudno odwrócić. Leczenie zatrucia tlenkiem węgla przeprowadza się w komorach hiperbarycznych, gdzie oddycha się 100% tlenem. Żelazo jest obficie obecne również w obszarze śródmózgowia zwanym jądrem czerwiennym. Obok istoty czarnej to podstawowy element układu pozapiramidowego na tym poziomie mózgowia. Jądro czerwienne odpowiada za regulację napięcia mięśniowego, wpływa na koordynację ruchów, stąd jego uszkodzenie manifestuje się ataksją (brakiem tej koordynacji), drżeniem mięśni, ruchami pląsawiczymi całego ciała. Chyba nie ma w mózgu drugiej takiej struktury (będącej skupiskiem komórek nerwowych), która przywodziłaby na myśl krew i jej barwnik, czyli hemoglobinę – składnik czerwonych krwinek.

PROFANUM – Opowieść o Izraelu.
Krew, pot i łzy. Niewola Narodu Wybranego zaczęła się w chwili sprzedania Józefa kupcom madianickim. Był to moment, w którym Jakubowi odesłano płaszcz Józefa umoczony w krwi zwierzęcia z informacją, że ukochany syn został rozszarpany przez dzikie zwierzęta. Jakub opłakiwał swego syna myśląc, że rzeczywiście zginął. Potem drogi braci znowu się skrzyżowały do tego stopnia, że zasiedlili oni ziemię Goszen w Egipcie. Sytuacja Izraelitów zmieniła się diametralnie, gdy faraonem został człowiek, który nie znał i nie pamiętał Józefa i kazał zabijać chłopców izraelskich. W takich okolicznościach pojawia się w historii Mojżesz. Izraelici pod jego wodzą wychodzą z niewoli, gdy giną pierworodni Egipcjan, a krew baranków znaczy domy Izraelitów. Przejście przez Morze Czerwone – krwawe morze to ostateczne zwycięstwo i pożegnanie niewoli egipskiej. W historii Izraelitów był też jak wiemy czas Holocaustu (SHOAH) czas ofiary całopalnej, kiedy miliony ludzi zginęło często bezkrwawo zagazowanych przy użyciu cyklonu B, związku który m.in. blokuje oddawanie tlenu z krwinek czerwonych w tkankach. Stąd jasnoczerwona krew żylna osób zatrutych tym związkiem. Zginęły miliony ludzi noszący piętno gwiazdy Dawida, noszący znak obrzezania. Krew jest mocno wpisana od początku w historię Izraela. Od obrzezania przez krew baranka po uduszenie w wyniku blokady utlenowanej hemoglobiny, czerwonego barwnika krwi.
Tags:

Leave a Reply