LOADING

Type to search

O przyjaźni słów kilka

zafor hasan 1 sierpnia 2014
Share

Można zaryzykować tezę, że przyjaźń jest najbardziej bezinteresownym ludzkim uczuciem, ludzką miłością. Może dlatego właśnie jest ona czymś niesłychanie rzadkim, tak jak „diament w popiele”. Przyjaźń nie nagradza seksem, rodzicielstwem, bogactwem, korzyściami towarzysko – usługowymi.
Słowo „przyjaźń” straciło swoje dawne znaczenie, zdewaluowało się do cna. Zjadamy kiełbasę z grila, wypijamy kontener piwa i już wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, przynajmniej do czasu gdy chmiel wyparuje z przepitych głów. Ale już w następny weekend można „zaprzyjaźnianie” zacząć od nowa.
O przyjaźń trzeba się troszczyć a wcześniej mozolnie ją budować. Komu dzisiaj się to chce? Przyjaźń musi być wspólną decyzją dwojga ludzi. Razem się nią cieszymy i razem dokładamy drew do jej ogniska. Jeśli przestaniemy to czynić ogień, choćby najpiękniejszy, zagaśnie.
Bywa, że ktoś, kto jeszcze niedawno zapowiadał spotkanie” przy innym ogniu w inną noc”, dziś mówi tylko „nie mam czasu”. Tłumaczenie – klucz, którym można zamknąć każdą przyjaźń. Tłumaczenie fałszywe. Powinno brzmieć :” – Wiesz mam czas na wiele różnych spraw, ale dla ciebie konkretnie czasu nie mam”
Czy zostają nam wobec tego tylko grilowe „przyjaźnie” ?

 

 

Poprzedni artykuł

Leave a Reply