LOADING

Type to search

Nigdy nie umrzemy!?

21 listopada 2020
Share

Ewangelia z dn.21.11.2020.

Łk 20, 27–40.

DYLEMAT  “ŚMIERTELNIKÓW”

Saduceusze to odłam religii Mojżeszowej, który nie uznaje zmartwychwstania. Dlatego wyznawcy tego prawa zadali dość podchwytliwe pytanie Jezusowi. Ale Jezus odpowiedział po mistrzowsku saduceuszom…

Żeby dobrze zrozumieć Jezusa trzeba poznać naturę Boga. Powołując do życia człowieka—nie zakładał On, że jego życie się skończy…Stwarzając istotę ludzką na swój obraz i podobieństwo, Pan Bóg nie przeprowadzał eksperymentu. Pragnął obdarzyć człowieka życiem wiecznym, żeby być dla Niego kimś w rodzaju Ojca naturalnego. Niestety człowiek okazał się “wyrodnym dzieckiem”—odwrócił się od Stworzyciela i zgrzeszył, przerywając więzy «rodzinne». Dlatego Bóg skazał człowieka na ziemską tułaczkę i nieuchronny koniec życia…Jednak Ojciec nadal kochał Swoje dzieci i ze względu na miłość do ludzi—oddał im Swojego Jednorodzonego Syna, aby pokonał grzech i odniósł zwycięstwo nad śmiercią.

Dlatego w Osobie JEZUSA śmierć wieczna przestała istnieć, a grzech–chociaż jeszcze obecny–został «odkupiony» przez Zbawiciela(Jezus wziął go na siebie). W ten sposób Mesjasz zmartwychwstał jako pierwszy–spośród tych, co pomarli–a wszyscy grzesznicy przestali być potępieni(zostali obmyci Krwią Jezusa) i otrzymali szansę życia w Królestwie Zmartwychwstałego.

Tak więc Wszechmogący jest Bogiem żyjących, a nie umarłych…Pan Jezus objaśnił saduceuszom, że dla Boga nie ma pojęcia «śmierci». Ci, którzy zakończyli ziemskie życie, np Abraham, Izaak, czy Jakub–chociaż zmarli na długo przed Mojżeszem–dla Boga są ciągle żywi.

Wiara w zmartwychwstanie jest konieczna dla właściwego rozumienia Boga. Jednak nie wszyscy dostąpią(będą godni) błogosławieństwa zmartwychwstania w Jezusie Chrystusie, a tylko ci—do których On się przyzna, czyli pozna ich po owocach życia doczesnego.

Z powodu tych „odpowiedzi”saduceusze poniechali dalszych pytań–bo to, co usłyszeli–zaniepokoiło ich(choć tego nie okazywali). Czy dla nas także odpowiedzi Pana Jezusa są „niewygodne”(wymagają “zrewidowania” własnego życia)?

Leave a Reply