LOADING

Type to search

Nawet nie wiesz, jak bardzo możesz im pomóc

13 czerwca 2019
Share

Kilka tygodni temu, zupełnie “przez przypadek”, trafiłam na książkę pt. “Uwolnijcie nas stąd! O duszach czyśćcowych z Marią Simmą rozmawia Nicky Eltz”. Ta lektura bardzo mnie poruszyła i wywróciła do góry nogami wiele moich przekonań nie tylko o tym,co dzieje się z duszami po śmierci, ale przede wszystkim o tym, jak wielkim darem dysponujemy: czas życia tu na ziemi.

Wśród wielu tematów poruszonych w tej książce i całej masie wniosków i nauk z niej wypływających, jeden mnie uderzył najmocniej. Nigdy nie przypuszczałam, że my, jako osoby żyjące na ziemi, mamy tak ogromną moc sprawczą w pomaganiu nie tylko sobie nawzajem poprzez min.modlitwę, ale także w pomaganiu zmarłym, którzy niestety sobie już pomóc nie mogą. Uderzył mnie fakt, jak za pośrednictwem Matki Bożej, można pomagać duszom czyśćcowym i tym samym, zjednywać sobie ich wdzięczność i pomoc w naszych codziennych sprawach.

Czytając tę książkę byłam na przemian zszokowana i wzruszona. Skala Bożego Miłosierdzia jest niebywała. Jak wiele możliwości i narzędzi daje Pan Bóg, żeby nas do siebie przyciągnąć i pomóc osiągnąć Niebo.

Książka jest prowadzona w formie wywiadu-rzeki z Marią Simmą (1915-2004), która urodziła się w Austrii jako prosta wieśniaczka. Otrzymała dar kontaktu z duszami czyśćcowymi. Parokrotnie próbowała wstąpić do klasztoru, ale z powodu swojego stanu zdrowia, za każdym razem jej odmawiano.

Od 1940 roku zaczęła mieć widzenia dusz czyśćcowych. W rozmowie opisuje swoje życie, doświadczenia i przekazuje przesłanie, które przekazały jej dusze w Czyśćcu cierpiące.

Lektura ta jest wyjątkowa, nie tylko ze względu na tematy w niej poruszone,ale przede wszystkim dlatego, iż stanowi niejako przypomnienie, że nasze życie na ziemi to nie miejsce docelowe, a jedynie droga, by dostać się do Nieba. I że wszystko co tu robimy (lub nie robimy), będzie miało swój wydźwięk po tamtej stronie.

Jeśli myślisz, że do niczego się nie nadajesz, czujesz się niepotrzebny(-a), pomyśl o tych, dla których Twoja pomoc, może się okazać zbawienna. O duszach czyśćcowych. Zapewniam, ich wdzięczność jest niesłychana i realna. Sprawdziłam. I do tego samego Cię namawiam:)

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply