LOADING

Type to search

Nawet nie wiesz, jak bardzo możesz im pomóc

Magdalena Pawlica 13 czerwca 2019
Share

Kilka tygodni temu, zupełnie “przez przypadek”, trafiłam na książkę pt. “Uwolnijcie nas stąd! O duszach czyśćcowych z Marią Simmą rozmawia Nicky Eltz”. Ta lektura bardzo mnie poruszyła i wywróciła do góry nogami wiele moich przekonań nie tylko o tym,co dzieje się z duszami po śmierci, ale przede wszystkim o tym, jak wielkim darem dysponujemy: czas życia tu na ziemi.

Wśród wielu tematów poruszonych w tej książce i całej masie wniosków i nauk z niej wypływających, jeden mnie uderzył najmocniej. Nigdy nie przypuszczałam, że my, jako osoby żyjące na ziemi, mamy tak ogromną moc sprawczą w pomaganiu nie tylko sobie nawzajem poprzez min.modlitwę, ale także w pomaganiu zmarłym, którzy niestety sobie już pomóc nie mogą. Uderzył mnie fakt, jak za pośrednictwem Matki Bożej, można pomagać duszom czyśćcowym i tym samym, zjednywać sobie ich wdzięczność i pomoc w naszych codziennych sprawach.

Czytając tę książkę byłam na przemian zszokowana i wzruszona. Skala Bożego Miłosierdzia jest niebywała. Jak wiele możliwości i narzędzi daje Pan Bóg, żeby nas do siebie przyciągnąć i pomóc osiągnąć Niebo.

Książka jest prowadzona w formie wywiadu-rzeki z Marią Simmą (1915-2004), która urodziła się w Austrii jako prosta wieśniaczka. Otrzymała dar kontaktu z duszami czyśćcowymi. Parokrotnie próbowała wstąpić do klasztoru, ale z powodu swojego stanu zdrowia, za każdym razem jej odmawiano.

Od 1940 roku zaczęła mieć widzenia dusz czyśćcowych. W rozmowie opisuje swoje życie, doświadczenia i przekazuje przesłanie, które przekazały jej dusze w Czyśćcu cierpiące.

Lektura ta jest wyjątkowa, nie tylko ze względu na tematy w niej poruszone,ale przede wszystkim dlatego, iż stanowi niejako przypomnienie, że nasze życie na ziemi to nie miejsce docelowe, a jedynie droga, by dostać się do Nieba. I że wszystko co tu robimy (lub nie robimy), będzie miało swój wydźwięk po tamtej stronie.

Jeśli myślisz, że do niczego się nie nadajesz, czujesz się niepotrzebny(-a), pomyśl o tych, dla których Twoja pomoc, może się okazać zbawienna. O duszach czyśćcowych. Zapewniam, ich wdzięczność jest niesłychana i realna. Sprawdziłam. I do tego samego Cię namawiam:)

Tags:

You Might also Like

1 Komentarzy

  1. gateio 24 maja 2023

    The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you. https://www.gate.io/ru/signup/XwNAU

    Odpowiedz

Leave a Reply