LOADING

Type to search

Najważniejsze Przykazanie

zafor hasan 8 maja 2021
Share

Ewangelia z dn.07/09.05.2021.

J 15, 9/12–17.

Jezus powiedział do swoich uczniów:«To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługą nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

MIŁOŚĆ  ZOBOWIĄZUJE

«To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem».

Czy jest możliwe kochać tak jak Pan Jezus? Skoro taka miłość jest Bożym przykazaniem, to widocznie jest to możliwe. Bóg daje nam takie przykazanie ponieważ w nas wierzy. My jesteśmy skłonni myśleć, że nigdy nie będziemy święci, czyli podobni jak dwie krople wody do Boga. On jednak wierzy, że tak się stanie. Potrzebujemy tylko przyjaźni z Jezusem. Przyjaciele Jezusa dużo łatwiej uczą się miłości i upodabniają się do Boga.

Jezus jest głównym dawcą miłości. Skoro przyznajemy się do Jezusa, to powinniśmy naśladować Jego postępowanie i rozsiewać miłość wzajemną. Czasami jest to trudne, bo człowiek z natury lubi dbać tylko o siebie. Jednak wiele osób przekonuje się do miłości w momencie, kiedy dostrzega szczęście w oczach nią obdarowanego…

Jest wiele zawodów, które w swojej specyfice są ukierunkowane na służbę bliźniemu, np: lekarze, pielęgniarki, wolontariusze, opiekunowie ludzi starszych itp. Te wszystkie profesje wymagają nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim odpowiedniego podejścia do drugiego człowieka. Odruch niesienia pomocy(powołanie) jest nawet ważniejszy, niż wszelkie studia i kursy. Otwartość serca i ręce gotowe zaopiekować się chorym, to warunek tej wyjątkowej służby.

Niestety ta ofiarność w obecnych czasach staje się raczej wyjątkiem. Większość pracowników służby zdrowia w pogoni za dużymi zyskami, zapomina o przysiędze Hipokratesa i zamiast pomagać–szkodzi…Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, jednak różne metody “leczenia” lub jego brak, stoją w sprzeczności z etyką i to nie tylko lekarską.

Jezus przypomina swoim uczniom i nam, że to nie oni zostali wybrani. Nikt nie może się stawiać na równi, a nawet powyżej Stwórcy. Myślenie, że sami możemy się uszczęśliwić i to często kosztem drugiego człowieka jest złudne. Jeśli uczynki miłosierdzia są dla nas nieważne i hołdujemy własnym przyjemnościom(ciału), to z czym staniemy przed Najwyższą Miłością, czyli naszym Ojcem? Już teraz możemy prosić Boga o wszelkie łaski, jeśli trwamy w Jego Miłości!

Jezus zapewnia nas, że wszystkie nasze sprawy przedstawia Ojcu i dzięki temu możemy nazywać się Jego dziećmi, a przyjaciółmi Chrystusa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

2 Komentarzy

Leave a Reply