LOADING

Type to search

Najlepsze scenariusze pisze życie

zafor hasan 15 listopada 2018
Share

Mogli nad nimi pracować najlepsi scenarzyści i reżyserzy, ale wyręczyło ich życie. Obejrzyj ekranizacje tych historii, a poznasz nowy wymiar swojej wiary.

Najlepsze scenariusze pisze życie. Trudne relacje, choroby, problemy ale i uzdrawiająca miłość, budująca wiara, pokrzepiająca nadzieja. Cudze historie poruszają nas do głębi, dotykają naszych serc. Wiele z nich warte jest opowiedzenia, wiele z nich warto by zekranizować. To często dzięki nim człowiek budzi się z letargu, bierze się z życiem za bary, odważnie stawia czoło problemom. Chcemy was zabrać w cudowną podróż, pełną ciekawych i często trudnych historii, ale mimo wszystko pełnych nadziei i optymizmu. Niech jesienne wieczory będą ciepłe od miłości, inspirujące od odwagi i samozaparcia bohaterów, którzy poprowadzą nas w swój świat.

Na dobre i na złe…

Pełnia życia” to film, który opowiada historię Robina Cavandisha, który mając zaledwie 28 lat zachorował na polio, przez co został sparaliżowany od szyi w dół. Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. Robin jest duszą towarzystwa, grywa w tenisa i krykieta, dużo podróżuje z piękną żoną Dianą. Pewnego dnia całe dotychczasowe życie Robina wali się jak domek z kart. Choroba polio, paraliż, szpital życie pod respiratorem. Nie tak wyobrażał sobie dalsze życie z Dianą i dzieckiem, które było w drodze. Przechodzi depresję, przy braku nadziei myśli o końcu beznadziejnego w jego mniemaniu życia. I wydawałoby się, że taki koniec go czeka, jak wielu jego współtowarzyszy w szpitalu. Ratunek przynosi mu żona. To ona ma nadzieję za dwoje, wiarę w odmianę losu i miłość, która niesie ją bez względu na napotkane przeciwności. Piękna, oddana, wierna, mądra, na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie. Taka jest jej miłość. Miłość sakramentalna. Diana zabiera Robina do domu. Tam, dzięki żonie i przyjaciołom Robin zaczyna wieść pełne radości i satysfakcji życie. Historia o miłości oraz sile jaką nam daje w walce z trudami życia.

Nie ma jak u mamy…

Lion – droga do domu” opowiada historię Sheru Munshi Khan, który będąc dzieckiem gubi się w zatłoczonym mieście Kalkuta i jako dorosły już człowiek pragnie odnaleźć swoją biologiczną rodzinę. Pięcioletni Sheru pod nieobecność matki wybiera się z bratem do pracy na nocnej zmianie, zmęczenie sprawia, że chłopiec zasypia w pociągu jadącym do Kalkuty, oddalonej od jego wioski o tysiąc pięćset kilometrów. Przygody chłopca w wielomilionowej metropolii budzą lęk i przerażenie. Trafia do domu dla zagubionych dzieci, ale nie znając swojego nazwiska oraz nazwy wioski odnalezienie rodziny staje się niemożliwe. Adoptuje go małżeństwo Australijczyków, które obdarza go wielką miłością. Sahru ma się dobrze, studiuje, ma wielu przyjaciół, jego życie jest wygodne, ma kochających przybranych rodziców. Jednakże coś w sercu nie pozwala mu cieszyć się tak beztrosko, coś go dręczy i próbuje wydostać się na wierzch. Ciągle powracające wspomnienie uśmiechu mamy, spacerów z bratem, wspólnych zabaw. Sharu chce być lojalny wobec rodziców zastępczych, ale pragnie odnaleźć biologiczną rodzinę. On wie, że jest ktoś kto na niego czeka i modli się o jego powrót… Dlatego nie rezygnuje, walczy, szuka, mimo iż wydaje się to niemożliwe. Głęboko poruszający film o poszukiwaniu własnej tożsamości oraz wielkiej tęsknocie.

Miłość ci wszystko wybaczy…

Dotknij nieba” to historia wokalisty Barta Millarda oraz utworu „I can only imagine”. Nie jest to łatwa historia, życie muzyka było pełne fizycznej przemocy ojca alkoholika. Bart chcąc zadowolić ojca, przejmuje jego marzenia o karierze sportowca, jednakże kontuzja powoduje, że musi raz na zawsze zapomnieć o sporcie. Wtedy trafia do kółka dramatycznego, gdzie odkryto w nim talent wokalny. Po szkole wyjeżdża z miasta rodzinnego i zostaje wokalistą w zespole MercyMe. Jednakże na sukces musi jeszcze trochę poczekać, a raczej zmierzyć się z przeszłością pełną ciemności. Tłem filmu jest relacja z ojcem. Tatą tyranem, tatusiem którego trudno kochać. Bohater, który dowiaduje się o chorobie ojca jeszcze raz przeżywa swoje dzieciństwo, poddaje się emocjom skrywanym w sercu i przemierza daleką podróż wgłąb siebie. Czy Bart jest gotów wybaczyć ojcu? Wzruszająca historia miłości pełnej poświęcenia do jakiej wzywa nas Jezus.

Gdy tylko czegoś pragniesz, gdy bardzo chcesz…

W pogoni za szczęściem” przedstawia losy bezrobotnego i bezdomnego ojca, który samotnie wychowuje syna. Główny bohater Chris Gardner traci oszczędności lokując je w niezbyt trafny interes. Opuszcza go żona i zostaje z synem. Chris pragnie zostać maklerem giełdowym. Marzenie to wydaje się realne dla osób z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. On nie ma ani jednego, ani drugiego. Ma jednak charyzmę i determinację. Dostaje szansę zdobycia doświadczenia na bezpłatnym rocznym stażu, gdzie spośród wielu takich jak on zostanie wybrany tylko jeden kandydat. Jednak życie stawia przed nim również inne wyzwania. Wieczorem ustawia się w kolejce do schroniska dla bezdomnych walcząc o łóżko dla syna, a rano ubiera garnitur i odbywa staż, pokornie znosząc wszystkie trudności z jakimi musi sobie radzić. Ujmuje nas odpowiedzialność i troska ojca, oraz dążenie do spełnienia swoich marzeń, które często jawią się nam jako coś złudnego i niemożliwego do zrealizowania. Historia Chrisa do droga pełna pokory, wytrwałości i determinacji…Czy na końcu okaże się, że było warto?

Zwykły uśmiech, ludzki gest

Cuda z nieba” to historia Annabel Beam cierpiącej na nieuleczalną chorobę jelit. Pewnego dnia za namową siostry Anna wchodzi na stare drzewo i wpada do jego spróchniałego środka. Matka pomimo kryzysu wiary modli się o jej ocalenie. Po długotrwałej akcji ratunkowej dziewczynka nieprzytomna trafia do szpitala. Dalsze zdarzenia, ale również wiele pozornie przypadkowych spotkań z ludzką dobrocią, daje nam wiarę w troskę Boga o nasz los. Bo nie zawsze spektakularny cud powoduje, że zaczynamy wierzyć w Pana Boga, czasem wystarczy jeden uśmiech, ludzki gest. O tym, jak potoczą się dalsze losy Annabel, musicie przekonać się sami. Film jest inspiracją do niesienia pomocy, bycia dobrym i serdecznym oraz poświęcenia odrobiny czasu drugiemu człowiekowi.

Leave a Reply