LOADING

Type to search

Nagłe nawrócenie

zafor hasan 21 czerwca 2013
Share

Chyba każdy uczeń zna ten czas wyciągania ocen na koniec roku, aby świadectwo jakoś wyglądalo. Jedni starają się o stopnie bardzo dobre i świadectwo z wyróznieniem, albo chociarz 4,5. Ale… są osoby, które potrafią (jak mój kolega z klasy) zaliczyć w ciągu 2 tygodni cały rok szkolny z 8 przedmiotów (tyle miał zagrożeń, a jednak zdaje)

Ale inny, mało religijny, chociaż chodzi do Kościoła w niedzielę, próbował zaliczyć język rosyjski, który szedł mu bardzo opornie. Był na kilku poprawach i miał przychodzić dalej. Nagle zaczął mniej przeklinać, poprawił zachowanie. Od kilku dni odmawiał codziennie cały różaniec. Obiecał Bogu, że jeśli zaliczy ten rok będzie się przez dłuższy czas codziennie intensywnie modlił i do świąt Bożego Narodzenia nie będzie wchodził na niektóre strony.

Zapytałam, na ile czasu starczy mu zapału. Mówi, że dotrzyma obietnicy. Zobaczymy. Niestety, podejrzewam że kolegom nie powiedział o swoich postanowieniach. Jest zadowolony ze swoich osiągnięć. Inna ranga, ja walczę o 4 i 5, a inni o 2. Często jest to zasługa lenistwa, ale czy szanujemy swoje zdolności? Czy dziękujemy za nie Bogu? Czy modlimy się nie tylko w sytuacjach dla nas niekorzystnych?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply