LOADING

Type to search

Share

Muzyka. Flirt ciszy z dźwiękiem. Akustyki z rytmem. Błogie uspokojenie. Energiczne ożywienie. Szum morza, szmer strumyka, świst wiatru, burza za oknem. Ćwierkający wróbel na gałęzi, kumkająca żaba w stawie…
Świat wyraża siebie poprzez muzykę. Komunikuje się przez ucho do serca. Inspiruje. Tworzy nastrój. Wprowadza w klimat. Wywołuje niezapomniane uczucia. Bo kto nie pamięta z dzieciństwa  „Wlazł kotek na płotek?”

Fakt, można mieć kota na punkcie muzyki, co nie wyklucza, że można mieć kota na punkcie…Kota!

 

kapelakota1
Źródło: Akademia Intelektu

Kot, a w zasadzie ks. Barłomiej Kot, jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, na Wydziale Instrumentalnym w klasie gitary. Jego kompozycje to autentyczność, pasją, pokora. Chęć obdarowywania, dzielenia się radością, służenia. Już w czasie studiów Kot jeszcze „po cywilu” wspołtworzył ,,Salon myśli”. Zapoczątkował on tworzenie piosenek, których celem było uczyć historii filozofii. Obecnie dostępne na portalu 2ryby.pl (→ Piosenka Filozoficzna ). Ks. Kot wraz z przyjaciółmi i rodzeństwem założył również „Kapelę Kota” (→ Facebook: Kapela Kota ) i nagrali płytę „Wypraw po słowa”(->Spotify ).

 

 

Zapytany jak radzi sobie z obowiązkami księdza i muzyka odpowiada:

“Ja nie wiem czy to trzeba łączyć, ba, czy w ogóle trzeba dzielić. Muzyka jest dla mnie jedną z form komunikacji. Jeżeli ona dotyczy sfery religijnej i jeśli modli się przez piosenki do słów Pisma Świętego, to nie jest jakaś osobna praca. Układając dźwięki tworzę po prostu modlitwę. Interesuję się też literaturą fantastyczną, ornitologią, fotografią, a także astronomią, bo kto jak kto, ale ksiądz o tym niebie powinien sporo wiedzieć”.

 

 

Kiedy 2 lata temu świątynia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu została ustanowiona bazyliką, Bartek został poproszony o napisanie utworu dedykowanego na tą uroczystość. A że jemu w duszy nie gra tylko cała dusza zdaje się grać, zamiast pieśni skomponował całe oratorium Matko Najpiękniejszego” wykonywane przez 80 osób (chór, orkiestra,  solistka).

 

 

I zrodził się pomysł na wydanie płyty, ale do tego potrzebne jest Twoje wsparcie:

 

MODLITWA
Jak to mawiał św Augustyn : „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu”. Omódl projekt i ludzi go współtworzących wysyłając akt strzelisty w górę np. do św. Cecylii, św. Ekspedyta, św. Germana, św Judy Tadeusza, św. Rity…, albo centralnie prosto do Szefa Szefów. Jak się skupisz na podziękowaniach z góry to jest szansa, że głupio Im będzie odmówić ;)

 

KREATYWNA RADA
Masz doświadczenie na rynku muzycznym? Znasz programy wspierające takie inicjatywy? Wiesz gdzie szukać sponsorów? Możliwości dofinansowania? Podziel się informacjami.

 

PROMOCJA PROJEKTU
Aby płyta mogła zostać nagrana potrzebni są ludzie otwarci do współpracy, wspierający, zaangażowani. Przekaż informację o projekcie rodzinie, znajomym, znajomym… znajomych i wszystkim tym, którzy wiedzą jakie muzyka odgrywa znaczenie, albo chcieliby się dowiedzieć. Podziel się inicjatywą na portalach społecznościowych, wyślij SMS, przedzwoń, pogadaj face to face…

www.matko-najpiekniejszego.pl
fanpage

 

WSPARCIE FINANSOWE
Projekt zgodziło się zrealizować wydawnictwo DUX (lider na rynku muzyki poważnej). Koszt wynosi 44 tysiące (dokończenie i opłacenie nagrań, produkcja materiału, poligrafia, produkcja płyty). Młode talenty, czyli chór, muzycy, solista zrezygnowali z wynagrodzenia.
Jeśli wydaje Ci się, że to mega koszt to masz rację…tylko Ci się wydaje. Stowarzyszenie Homini Assumus ma już na swoim koncie…sukces w postaci zbiórki 30 tysięcy dla zaprzyjaźnionej rodziny na skradziony samochód, który ktoś sobie „pożyczył” na parę dni przed narodzinami ich piątego dziecka.

Okazało się, że małe gesty (chyba, że ktoś woli duże;), które są praktycznie niezauważalne z perspektywy portfela, tworzą całościowo mega wielką robotę.

Stowarzyszenie Homini Assumus
ul. Drzewieckiego 65/23
54-129 Wrocław
Nr rachunku:
39 1940 1076 3028 0432 0002 0000
W tytule prosimy wpisać Pomoc w wydaniu płyty Matko Najpiękniejszego

*Jeśli zebrana kwota przekroczy fundusze potrzebne na realizację projektu, stowarzyszenie zobowiązuje się zainwestować je w dalszy rozwój Bartka, zwłaszcza, że musiał „porzucić” etat nauczycielski. Dekretem Arcybiskupa został oddelegowany do pracy w Duszpasterstwie Akademickim Maciejówka.

 

To co? Działasz z nami?

Zastanawiasz się co z tym fantem zrobić? A może po prostu co zrobiłby Pan Bóg?

Możesz być Jego uszami, dłońmi, ustami, wdowim groszem. Możesz być odpowiedzią na modlitwy pomagając współtworzyć świat poprzez ten projekt. A muzyka?

Muzyka jest jak Matka, która z pokorą i gracją służy podkreślając znaczenie swego Najpiękniejszego Syna. Nie przytłaczając, ale wydobywając istotę Słowa, które staje się ciałem.

Tags:
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply