LOADING

Type to search

Krew Chrystusa to hojność Boga

zafor hasan 8 czerwca 2015
Share

Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, to o ile bardziej Krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu. (por Hbr 9,11-15)

Taką mam właśnie intuicję. Bóg Miłosierdzia. Obraz: dziecko zrzuca ze stołu talerz, on roztrzaskuje się w drobny mak, zatem i talerza nie ma i sprzątać trzeba, tym bardziej, że na talerzu były ulubione przez Małego kluski z sosem pieczeniowym. Ojciec jest wtedy zły. Może nawet podniesie głos. Ale za kilka minut weźmie młodego za rękę i pójdą pograć w piłkę lub pojeździć na rowerze. I nie sądzę, by dzieciak musiał składać obietnice, że nigdy tego nie zrobi. Bardziej niż słowa przemawiała przestraszona jego mina. Mały człowiek, który spotyka się z trudną sytuacją. Mały człowiek, który żałuje.

Krew Chrystusa oczyszcza każdy grzech. I co najważniejsze – bezwarunkowo. Rzecz jasna, że Ci co chcą trwać w grzechu sami wybierają tą ścieżkę i dopóki się nie nawrócą pewnie do grzechu wrócą, a i po nawróceniu może on się pojawić. Czy jednak brak skruchy u jednego dziecka powinno wymusić na innych skruchę spektakularną i słowną lawinę obietnic? Istotą przebaczenia Chrystusowego jest fakt, że On o nic nie pyta. Daje wolność. Pozwala doświadczyć ogromu mocy porzucenia urazy do bliźniego. Wolność można szanować i można zmarnować. Ale dzięki temu, że dostajemy od Boga wybór, wiem, że On mnie szanuje. Wiem, że On nie chce bym bym robotem, który jest zaprogramowany do takich, a nie innych zachowań. Bóg, którego znam, którego poznałem na kartach Pisma Świętego jest Bogiem wyboru, nie przymusu. A dodatkowo jest niezwykle hojny. Bo dzięki Krwi Chrystusa, po błędnie dokonanym wyborze, możemy spróbować jeszcze raz. Zrobić krok do tyłu, by wziąć rozbieg i przeskoczyć kolejny to, co w naszym życiu nie jest dobre.

person-731250

Tags:

You Might also Like

1 Komentarzy

  1. dumps shop 4 czerwca 2021

    16274 131140I want looking at and I believe this site got some really helpful stuff on it! . 449866

    Odpowiedz

Leave a Reply