LOADING

Type to search

Tags: ,

Koniec roku. Dlaczego warto być optymistą?

Magdalena Pawlica 30 grudnia 2014
Share

Zbliża się koniec roku Anno Domini 2014. Przed Nami Sylwester. Jedni spędzą go na zabawie, inni na modlitwie. Ale chyba każdy z Nas myśli o minionym czasie i zastanawia się jaki będzie nadchodzący rok.

1

Zawsze gdy się zastanawiam nad kluczowymi sprawami, z pomocą przychodzą mi moi uczniowie. Kiedyś na jednej z lekcji religii zadałem moim uczniom pytanie: Z czego lub z Kogo są najbardziej dumni? Pojawił się las rąk, więc zacząłem słuchać odpowiedzi: Dla mnie Proszę Pana najważniesza jest Mama, ona ma zawsze dla mnie czas, rozmawia ze mną bawi się ze mną powiedziała Hania. Dla Mnie Proszę Pana najważniejsza jest rodzina krzyknął Karol.

Czyli jednak nie rzeczy nie komputery, pady, gry, smartphon’y. Pomyślałem sobie – dzieci najbardziej na świecie są dumni z Nas – Rodziców. To o Nas opowiadają w szkole, chwalą się między kolegami, za Nami tęsknią, na Nas czekają, a nawet udają, że nie jesteśmy im potrzebni. Rzeczy materialne są tylko przykrywką. Dzieci czekają na Nas, chcą spędzać z Nami jak najwięcej czasu, nawet wtedy gdy mówią do Nas: „Nie mam czasu, Daj mi spokój”. To tak w głębi duszy bardzo Nas (rodziców) potrzebują.

11

Zapytasz, co to ma wspólnego z Nowym Rokiem ?

Wielu ludzi na końcu starego roku a na progu nowego robi postanowienia. Przecież pragnie szczęścia, chce osiągnąc sukces. Media doradzają, że jeśli chcesz być „człowiekiem sukcesu” musisz się modnie ubierać, być pewnym siebie, przebojowym w pracy, mieć awangardowe hobby, dbać o swoją kondycję, w weekend zabrać rodzinę w ciekawe miejsce, w wakacje polecieć na ciekawy i drogi wyjazd. Więc musisz na to wszystko zarobić. Jeśli chcesz być szczęśliwy…

12

A pamiętasz z czego dzieci był najbardziej dumne ?

Może ten rok 2015 będzie dla Ciebie rokiem Rodziny !!

Może warto w nowym roku poświęcić więcej czasu żonie, dzieciom, może warto usiąść do stołu i trochę dłużej jeść, posiłki rozmawiając ze swoimi bliskimi, może wato zaprosić swoją żonę na randkę… (przecież tak dawno nie byliście na niej), może warto wyjść na spacer ze swoją rodziną i po prostu pobyć ze sobą.

 Jeśli chcesz by ten rok  2015 był udany….. to postaw na rodzinę.  Nie pożałujesz.

Warto być optymistą.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply