LOADING

Type to search

Jezus jest blisko

zafor hasan 27 grudnia 2016
Share

„Czuwam nad wszystkimi, którzy Mnie miłują. Zapewniam cię, że Ja zawsze cię strzegę, jak pasterz swoje trzody. Czasem możesz się czuć samotny i bezbronny. By przegnać te uczucia, uwierz, że przy tobie jestem, i zacznij ze Mną rozmawiać – otwórz przede Mną serce. Opowiedz mi wszystko bez lęku, a silniej poczujesz Moją czujną, pełną miłości obecność”   

Książka „Jezus jest blisko” to kontynuacja światowego bestsellera „Jezus mówi do ciebie”. Pierwszy tom sprzedał s316947-155x220ię do tej pory w ponad 10 milionach egzemplarzy i został przetłumaczony na 25 języków. Natomiast kolejna cześć została ogłoszona najlepszą chrześcijańską książką roku 2013 przez ECPA w Stanach Zjednoczonych. Niemożliwe? A jednak! Co zatem kryje się za niewątpliwym fenomenem tych książek? Otóż to, iż ich narratorem jest sam Jezus, a Jego słowa skierowane są bezpośrednio do czytelnika.

Każdy z nas ma swoje lepsze i gorsze dni. Czasem najchętniej schowalibyśmy głowę w piasek i odgrodzili się od świata grubym murem, aby nie musieć walczyć z szarzyzną i monotonią dnia codziennego. Kiedy indziej znów wystarczy zła pogoda, by zwyczajnie nie chciało się nam ruszać z łóżka. Ławo być pogodnym i uśmiechniętym, gdy wszystko idzie po naszej myśli. Niestety nie zawsze tak jest. Niepowodzenia czy trudności nie omijają nikogo. O tym wszystkich najlepiej wie Sarah Young, której w ostatnich latach życie zdecydowanie nie rozpieszczało, m.in. przez długi czas walczyła z poważną chorobą kleszczową. Autorka nie poddała się jednak zwątpieniu. Spędzając codziennie czas ma modlitwie i medytacji Pisma Świętego, odkryła, iż stanowią one dla niej niezgłębione źródło siły i energii. Postanowiła więc podzielić się swoim doświadczeniem z innymi ludźmi, aby i oni w codziennym kontakcie z Bogiem odnaleźli sens swojego życia i nową nadzieję na lepsze jutro. 

„Las jest gęsty i nie zawsze jasno widzisz to, co jest przed tobą, za tobą czy wokół ciebie. Złap Mnie za rękę i nie puszczaj, gdy brniesz ścieżką pośród mrocznych cieni. Choć Mnie nie widzisz, Moja obecność jest rzeczywista i pewna niczym skała. Znajdź we mnie nadzieję, najukochańsze dziecko, bo otaczam cię opieką” 

Książka „Jezus jest blisko” jest rodzajem modlitewnika, w którym słowa Chrystusa przeplatają się z wybranymi fragmentami Pisma Świętego. Co ważne – rozważania w niej zawarte nie zostały wymyślone przez autorkę. Sarah Young przelała na papier jedynie to, co usłyszała w sowim sercu podczas modlitwy z Bogiem. Natomiast głównym przesłaniem, jakie kieruje do nas Jezus, jest przekonanie czytelnika, iż naturalną rzeczą jest, że spotykają nas różne przeciwności i niepowodzenia, ale gdy tylko Mu zaufamy, to z Jego pomocą będziemy wstanie wyjść obronną ręką nawet z sytuacji po ludzku wydawałoby się bez wyjścia. W końcu dla Boga nie ma nic niemożliwego. Na nic się zda zamartwianie czy litowanie się nad sobą. Tylko w obecnych czasach niestety coraz mniej osób w to wierzy.

Po skończonej lekturze śmiało mogę napisać, iż dla niejednej osoby tomik „Jezus jest blisko” może stać się swego rodzaju przewodnikiem duchowym, będącym niezmierzonym źródłem wiary, nadziei i miłości, tak potrzebnych w obecnych czasach. Jestem przekonana, iż dzięki tej niewielkiej książeczce wielu czytelników spojrzy z dystansem na swoje problemy i dostrzeże na nowo, jak wiele dobra jest wokół nich, jak również uzmysłowi sobie, iż Jezus jest zawsze blisko każdego człowieka.

Pozycję tę można przeczytać od razu, od deski do deski. Osobiście jednak nie polecam tej metody. Najlepiej codziennie czytać ją po małym fragmencie, wtedy najpełniej poznamy jej moc, a słowa w niej zawarte głęboko zapadną w nasze serca. Ja osobiście jestem tą książeczką oczarowana. Na pewno zajmie ona szczególne miejsce na mojej półce i jeszcze niejednokrotnie do niej powrócę. Gorąco polecam ją wszystkim smutnym i zgnębionym na duszy!

„Można znaleźć radość podczas upadku. Do najtrudniejszych chwil na szukanie radości należą te, gdy zmagasz się z całą masą problemów, na próżno szukasz rozwiązań, a na koniec zalewa cię kolejna fala niepowodzeń. Gdy za bardzo się skupiasz na szukaniu wyjścia z sytuacji, ciężar problemu może cię przytłoczyć. Dlatego pamiętaj, że jestem przy tobie, gdy stawiasz czoła przeciwnościom. To ja kontroluję sytuację, w której się znalazłeś, i dzięki niezrównanej mądrości mogę z tego, co złe, wyciągnąć coś dobrego i ostatecznie zwyciężyć zło dobrem!”    

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply

Related Stories