LOADING

Type to search

„Jezu ufam Tobie” – jak to łatwo powiedzieć!

zafor hasan 23 marca 2015
Share

„Jezu, ufam Tobie”. Mówię te słowa wielokrotnie. Mówię i …. NIC!!! Dlaczego?

Divina_Misericordia_(Eugeniusz_Kazimirowski,_1934)Bo mówiąc je, pozostaję na poziomie rozumu. Wiem, co znaczy ufać Bogu. Znam ludzi, którzy zaufali i są szczęśliwi. Przeczytałem na temat zaufania Bogu, wiele artykułów i książek, w tym „Dzienniczek”. Sama jednak wiedza jest niewystarczająca, gdyż pomiędzy wiedzą, a wiarą jest ogromna przepaść.

Dopóki wszystko się układa – jesteśmy zdrowi, mamy pracę, kochającą rodzinę. Słowa „Jezu ufam Tobie”, przechodzą gładko przez nasze usta i jesteśmy przekonani o ich prawdziwości. Wystarczy jednak utrata pracy, ciężka choroba, umieranie kogoś bliskiego i nasza wiara jest ostro weryfikowana. Pojawia się pytanie? To ja Ci ufam Jezu, a Ty co? Dlaczego nie wysłuchujesz mojej prośby? Przecież ciągle wmawia się nam, że prawdziwa wiara polega na tym, że my z ufnością prosimy, a Jezus wysłuchuje. A jeśli nie wysłuchuje, to znaczy, że mamy słabą wiarę.

Czy jednak na tym polega ufność, że my prosimy, a Bóg nas wysłuchuje? Na tym koniku jedzie szatan. Piłeczka jest prosta. Prosisz, a nie otrzymujesz, bo Boga nie ma albo twoja wiara jest do d….. .Tak pierwsza, jak i druga możliwość niszczy naszą wiarę w Boga i w siebie. Szatan wygrywa.

Na czym więc polega wiara?

Na zaufaniu Bogu. Na przekonaniu, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia. Cokolwiek w naszym, życiu się dzieje, czy jest to dobre, czy złe – ja ufam, że Bóg wie lepiej. Mam pełne przekonanie, że nie jestem sam. Wprawdzie nie rozumiem – czemu cierpię? Ale wierzę, że cokolwiek się stanie,  przyniesie to dla mnie jak i dla innych dobro, o ile będę potrafił wychwalać Boga.

Ideał. Dziękować Bogu za wszystko. Cieszyć się życiem tu i teraz. Patrzeć w przyszłość z entuzjazmem. Na tym polega sformułowanie”Jezu Ufam Tobie”.

Bóg nie jest robotem realizującym nasze pragnienia. To my mamy wypełniać pragnienia Boga. Wypełniając Jego polecenia stajemy się ludźmi szczęśliwymi. Nasze pragnienia, oparte na egoizmie, prowadzą do narzekania, smutku, rozpaczy. Sam zobacz czy ufasz Bogu, czy sobie? Jesteś szczęśliwy, czy nie?

„Jezu Ufam Tobie”

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply