LOADING

Type to search

Jest takie życie, które nigdy nie umiera…

zafor hasan 6 listopada 2015
Share

Kiedyś, kiedy byliśmy jeszcze mali, tłumaczono nam, że nasi bliscy nie umierają. Że idą tylko spać. Że muszą na chwilę gdzieś wyjść, tylko po to, by za chwilę znów do nas wrócić. Że ich serca ciągle biją, tylko w innymi miejscu, ale ciągle dla nas.

Ludzie, których kochamy stale od nas odchodzą, ale tak naprawdę są najbliżej nas. Zostają w naszych wspomnieniach. Pomimo, że ciągle o nich pytamy, to większość z tych pytań pozostaje bez żadnej odpowiedzi. Nie wiemy gdzie są, co robią i czy wszystko u nich w porządku, jednak ciągle pociesza nas fakt, że od czasu do czasu lubią do nas wracać.

Każdy z nas za kimś tęskni. Każdy z nas odczuwa kogoś brak. To może być mama i tata, brat, siostra, narzeczony, nasza dziewczyna i nasz chłopak. Tak to już jest, że czasami musimy odejść, pójść zupełnie w inną stronę tylko po to, by móc jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie. Przecież rozstania – w  sposób szczególny – uczą nas uczuć do innych. To dzięki nim rozumiemy pojęcia, które jeszcze do niedawna nie chciały obudzić się w naszych sercach. To dzięki nim, rozumiemy co było dla nas ważne i dobre.

Często chodzimy na groby naszych bliskich. Nie tylko po to, bo tak trzeba, ale także po to, by przypomnieć im o sobie. Po to, by powiedzieć im, że ciągle o nich pamiętamy. Że nie kochamy ich tak jak przedtem, a przecież jeszcze bardziej. Kiedyś przyjdzie taki czas, że my także odejdziemy. Zostanie po nas jedynie kilka zdjęć, ciepłe wspomnienie, parę niezamkniętych spraw i uśmiech, który chcieliśmy dokończyć, jednak zabrakło nam trochę czasu. Pomimo, że odchodzimy, ciągle chcemy wierzyć, że gdzieś daleko jest niebo

i życie, które nigdy nie umiera.

Tutaj przejdziesz do bazy

Tags:
Poprzedni artykuł

You Might also Like

Leave a Reply