LOADING

Type to search

Jak poznać kogoś w niespełna 2 tygodnie?

zafor hasan 8 czerwca 2015
Share

Czyli piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Może jest jeszcze dużo czasu…. A może nie? :) już niedlugo, za 1,5 miesiąca masowo wyruszą do tronu Matki.

Myślisz, że to nie dla Ciebie? Też tak myślałam, do czasu kiedy zdecydowałam się odprowadzić znajomych jeden etap… no, może cały dzień. Nigdy nie powiedziałabym, że zostanę na dłużej, a jednak… Jednak po 13 dniach ciężkiej trasy dotarłam. I mogę napisać jedno dla tych, którzy się wahają, jak dla mnie: „Pielgrzymka nad całym światem”.

Wielu osób z pewnością to nie przekona, dla innych, nawet jeśli się podejmą, pielgrzymka będzie czasem straconym, a jednak, to najlepszy czas, żeby kogoś poznać, przede wszystkim siebie (ale nie tylko). Osobiście wiem, jak przyjemne potrafią być rozmowy na postojach z osobą znaną jedynie z widzenia, oraz jak zmienia się ta relacja, jak ktoś obcy staje się bratem, jak wie o tobie rzeczy, o których nie słyszał nawet bliski przyjaciel. Jak ty poznajesz jego, jak osoba pozornie nieśmiała zupełnie się przed tobą otwiera… Cudowne przeżycie.

Pielgrzymka – chyba dopiero tam naprawdę zrozumiałam, że Kościół to wspólnota i rodzina, nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Ludzie, których pierwszy raz w życiu widzisz to twoi bracia i siostry. Troszczą się o ciebie, pomagają…

I ten jedyny niepowtarzalny moment, kiedy po trudach drogi, wielokrotnie szukając sensu, klękasz przed Obrazem, patrzysz w oczy Matki, łzy z oczu lecą same. Pątnicy na około ciebie wyraźnie poruszeni, a tu już każą się podnieść… Wyprawy autokarowe nigdy nie oddadzą tego uczucia.

jahr

I co z tego, że nogi bolą, bąble są ogromne, ostatnia para butów znów przemokła, a człowiek nie ma siły. Właśnie podczas pielgrzymki poczułam prawdziwą siłę Eucharystii. Ona naprawdę dodawała sił na dalszą trasę , przywoływała na twarz uśmiech i ukazywała, że to co robisz ma sens. To tam dostrzegłam prawdę, że każdy się boi samotności. Przeżyłam wspaniałe chwile z Bogiem i bliźnim. Nawet przemoknięty namiot, czy ból nóg tego nie zmienią. I za to Bogu dziękuję :)

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply