LOADING

Type to search

InterRail – wsiądź do pociągu, byle jakiego

Magdalena Pawlica 14 czerwca 2019
Share

Podróże – bez nich nie wyobrażam sobie życia. Poznawanie nowych miejsc, ludzi, kultur. To jedna z przyjemniejszych form kształtowania siebie na każdej płaszczyźnie.

Zawsze marzyłam o podróżowaniu, ale nie takim standardowym. Wykupione wycieczki, odgórnie ustalony plan dnia – to nie jest coś, co mnie pociąga.

Jeżdżenie palcem po mapie, wyszukiwanie miejsc do których chce się pojechać, noclegów, biletów, w skrócie: być sobie samemu sterem – to lubię.

Niezależność i wolność w podróży jest dla mnie priorytetem.

6 lat temu wraz z kolegą (dziś już mężem) odkryłam bilet Interrail. Można na nim zwiedzić 31 państw Europy. Jego wyjątkowość polega na tym, że samemu się określa, gdzie i kiedy chce się jechać. Dzięki zróżnicowanym opcjom biletowym, można elastycznie żonglować swoimi potrzebami i planami podróżniczymi.

Dzięki Interrail można liczyć np. na bezpłatny transport publiczny, zniżki na zakwaterowanie, promocje w restauracjach. Oprócz pociągów, oferta biletu obejmuje także przemieszczanie się promami między Włochami, a Grecją oraz ich wyspami.

Z biletów Interrail mogą korzystać rezydenci UE podróżujący z ważnym dowodem osobistym. Bilet jest dostępny w wersji podstawowej dla dorosłych i ze zniżkami dla min.studentów i seniorów. Można wybrać bilet na którym można podróżować po całej Europie, a także wersję podróżowania po jednym z krajów.

Wariantów odnośnie długości ważności takiego biletu jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Nasza podróż z biletem Interrail trwała 3,5 tygodnia. Byliśmy w 9 krajach, przejechaliśmy samymi pociągami 12000 km. Podróż życia :)

Jeśli marzysz o podróżach, lubisz jeździć pociągami, a planowanie podróży ekscytuje Cię na równi z samą podróżą, pomyśl o bilecie Interrail i zapoznaj się bliżej z tą opcją transportu. Naprawdę warto:)

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply