LOADING

Type to search

“Informowanie”

zafor hasan 4 sierpnia 2014
Share

5398112759_407a8b1f5e_o3Słyszałaś o tym? A widziałeś co on robił? Z kim on się zadaje? Święty się znalazł. Skąd on to ma? Kradnie pewnie.

Nieraz na pewno mieliśmy styczność z takimi ludźmi i nie raz pewnie tworzyliśmy albo przekazywaliśmy plotki. Za każdym razem kiedy my stajemy się bohaterem tej plotki to czujemy się bardzo pokrzywdzeni. Ktoś nam zadał ból. A ile razy my go zadaliśmy? Najgorzej jest jak ktoś sam stworzy plotkę i zrzuci na nas.  Stawia nas w złym świetle, psuje nam reputację. Jeżeli ktoś ma już przypiętą wstążkę plotkarza to strasznie trudno jej się potem pozbyć.

Najgorsze jest to, że Ci którzy plotkują nie widzą w swoim postępowaniu nic złego. “Dlaczego widzisz drzazgę w oku swego brata, a w swoim oku nie dostrzegasz belki?” (Mt 7, 3) Uczeń Chrystusa powinien wpierw uznać prawdę o sobie żeby upomnienia innych odniosły dobry skutek. Obgadując kogoś, wyciągając jego brudy, chcesz postawić siebie w lepszym świetle. Chcesz być lepszy. Pierwszy. A masz być ostatni! A może by wziąć jego brudy na siebie? Chrystus nie wypomina Ci grzechów. On Ci je przebacza. Bierze na siebie. A jeżeli komuś czegoś zazdrościsz to będziesz miał tyle samo, a nawet więcej jeśli odwrócisz się w stronę Boga niż jeśli staniesz do niego plecami i zaczniesz plotkować.

Zrób coś dzisiaj. Pomódl się o to abyś nigdy o nikim nie plotkował. Pomódl się też za tych którzy właśnie Ciebie obgadywali. Obojętnie kto to jest – kumpel, prawie nieznajomy, a może własna rodzina lubi o Tobie szemrać. O dobre życie dla nich. Powiedz Najwyższemu, że im wybaczasz. A jeśli Ty zraniłeś kogoś przez plotkę pomódl się żeby Ci wybaczyli i idź ich przeproś. Nie zwlekaj!


Po więcej artykułów zapraszam na www.naopoce.blog.deon.pl

Tags:
Następny artykuł

Leave a Reply