LOADING

Type to search

Dobre miejsce na modlitwę

zafor hasan 5 maja 2015
Share

Jakie jest dobre miejsce na modlitwę? Odpowiedź jest prosta: każde miejsce i każdy czas.

Tak sobie przeglądałem zdjęcia i wspominałem „Wakacyjne spotkania z Bogiem w górach, Zakopane.” B2ył to wspaniały czas spędzony ze wspaniałymi ludźmi. Dlaczego o tym wspominam? Bo podczas naszych wędrówek po górach był czas na modlitwę, rozważanie Pisma Świętego w trakcie wędrówki, był Różaniec nad Morskim Okiem (zdjęcie obok jest właśnie z tej wyprawy). Był także zachwyt nad pięknem przyrody co jest także modlitwą i chwaleniem Boga za to.

Mamy wiosnę, miesiąc maj, miesiąc Maryjny, odmawiamy Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Możemy to robić w domu, w kościele, przy przydrożnych kapliczkach czy krzyżach, ale także na spacerze w lesie czy po polach przy ładnej pogodzie.

Zbliża się lato, ładna pogoda, czas dalekich wędrówek. Ja osobiście bardzo lubię chodzić po polach czy lasach, zachwycać się ich pięknem. Pamiętajmy że to doskonały moment na modlitwę w aktach strzelistych. Krótkie, proste zdania wielbiące Boga, a jak zbliżają nas do Niego. Spacerując po łonie natury powiedzmy np.: „Boże jak tu pięknie, dziękuję Ci że to wszystko stworzyłeś” albo coś innego. Podziękujmy że możemy to zobaczyć, że widzimy, że możemy chodzić itd.

Czy idąc przez miasto potrafimy usłyszeć śpiew ptaków i podziękować Bogu za to? Czy może jesteśmy tak zaganiani że tego nie słyszymy?

Czy widząc radość i uśmiech dziecka to czy widzimy w nim uśmiech Boga? Radosne, uśmiechnięte dziecko to piękny widok.

Czy jadąc samochodem potrafimy podziękować np. za to że zdążyliśmy przejechać na zielonym świetle? Że szczęśliwie dojechaliśmy? Albo widząc niebezpieczną sytuację gdzie ktoś nas wyprzedza szybko w niebezpiecznym miejscu, ledwo się wcisnął przed naszą maskę unikając zderzenia czołowego, to czy zamiast wtedy przeklinać to czy powiemy: „Boże prowadź tego człowieka bezpiecznie do celu”?

Czy po kilku dniach upałów w lecie, gdy przyjdzie deszczowy dzień to czy narzekamy, czy dziękujemy Bogu za deszcz że nawodni ziemię?

To są króciutkie zdania, zajmujące dosłownie chwilę, a jakże miłe Bogu. Korzystajmy z nich często. Jest naprawdę bardzo dużo okazji do dziękowania Bogu i do proszenia Go o coś.

W trakcie spacerów możemy zabrać ze sobą różaniec i się na nim pomodlić, lub Pismo Święte i je rozważać. Spacerując możemy śpiewać pieśni uwielbieniowe.

Pamiętajmy o tym i wykorzystajmy dobrze ten czas.

Pozdrawiam Grzesiek zwany długim :)

Tags:

Leave a Reply