LOADING

Type to search

Dlaczego Msza jest ofiarą?

zafor hasan 22 maja 2017
Share

Spójrz na to, jak Eucharystia jest pomyślana!

Tags:

You Might also Like

48 Komentarzy

 1. Pingback: site
 2. Pingback: Ukraine
 3. Pingback: War in Ukraine
 4. Pingback: bucha killings
 5. Pingback: bit.ly
 6. Pingback: psy
 7. Pingback: Link
 8. Pingback: netstate.ru
 9. Pingback: Psikholog
 10. Pingback: hdorg2.ru
 11. Pingback: hd-tor-2022
 12. Pingback: film-tor-2022
 13. Pingback: 01211
 14. Pingback: 3NOZC44
 15. Pingback: 3Hk12Bl
 16. Pingback: SHKALA TONOV
 17. Pingback: D6tuzANh
 18. Pingback: qQ8KZZE6
 19. Pingback: DPTPtNqS
 20. Pingback: uels ukrain
 21. Pingback: psy online
 22. Pingback: projectio
 23. Pingback: design-human.ru
 24. Pingback: Netflix
 25. Pingback: TopGun2022
 26. Pingback: filmfilmfilmes
 27. Pingback: mazhor4sezon
 28. Pingback: nolvadex us
 29. Pingback: aralen 40 mg
 30. andrzej 26 listopada 2017

  Jeśli wolno dodać do tego rozważania parę słów o tym, jak, jako człowiek świecki próbuję przeżyć i odczytać Mszę świętą jako Najświętszą Ofiarę złożoną przez Chrystusa jako wynagrodzenie za nasze grzechy i upadki, to najbardziej intryguje mnie tajemnica przemienienia chleba w Ciało i wina w Krew.
  Kapłan sprawujący Ofiarę bierze do ręki chleb. Co następuje dalej: czy to kapłan ma jakąś władzę przemieniania? Myślę, że kapłan nie ma daru dokonywania przemiany jakiejkolwiek rzeczy w inną. Gdyby miał taką władzę, to warto by do niego pójść i poprosić o zamianę np. małego kamyka w złoto. Oczywiście jest to reductio ad absurdum. Czyli kapłan nic nie może przemieniać. A chleb staje się Ciałem! Staje się tak, bo kapłan wypowiada słowa. Tylko to nie są jego własne słowa. To są słowa Chrystusa. I Jego Ofiara.
  Zatem kapłan wypowiadając Chrystusowe słowa mające moc przemienienia chleba w Ciało tylko użycza swoich ust, swojego głosu Chrystusowi. Chrystus posługując się słowami kapłana składa Ojcu Ofiarę z Siebie. Uczestnicząc we Mszy świętej wiem, że głos, który słyszę, to głos Chrystusa, a brzmienie tego głosu – to wypowiadane święte słowa przez księdza Jana, Marka, czy któregokolwiek z kapłanów, który sprawuje Mszę świętą. Brzmienie głosu pochodzi od kapłana sprawującego Ofiarę, ale mówi je Chrystus, który w tym momencie ponawia Swoją Ofiarę, bo On jest Jedynym, Prawdziwym Arcykapłanem i tak dokonuje się w sposób bezkrwawy Jego krzyżowa Ofiara. Bo nie ma dwóch ofiar – krwawej i bezkrwawej. Jest tylko jedna spełniona raz w sposób krwawy i powtarzana w sposób bezkrwawy. Chwila każdego przemienienia w czasie Mszy świętej prowadzi nas pod krzyż i łączy z Jego męką i śmiercią na krzyżu. Tak przeżywało chwilę Przemienienia wielu świętych kapłanów, a współcześnie między innymi święty Ojciec Pio.
  Przemienienie dokonuje się zawsze, niezależnie od stopnia skupienia i świętości danego księdza. Nawet jeśli sprawuje Mszę świętą kapłan uwikłany w jakieś złe sprawy, to zawsze Ofiara jest święta i prawdziwie złożona przez Chrystusa, chleb zostaje przemieniony w Ciało i wino w Krew. Użyczony Chrystusowi głos kapłana i gesty liturgiczne będące powtórzeniem Wieczernika decydują o rzeczywistym charakterze Ofiary bezkrwawej.
  Może jedynie Ksiądz i każdy inny kapłan zastanawiać się nad tym, jak bliski staje się Chrystusowi przez użyczenie Mu w momencie Przemienienia swoich rąk, swoich ust, swojego głosu. Wspaniała więź, która w tym momencie powstaje łączy Chrystusem każdego kapłana.

  Odpowiedz

Leave a Reply