LOADING

Type to search

Share

Dzisiejsze czasy

Wszędzie, gdzie nie spojrzę tam krzyki, kłamstwa, nawoływanie do bojkotu albo wyzywanie ludzi za inne poglądy religijne, polityczne itp. Niestety, takie postawy spotkamy w dzisiejszych czasach. Czasach, które orzeka się, że dążą do wolności. No cóż, ideały z dzieciństwa o pięknym, bajkowym świecie, wartości wpajane na lekcjach religii, przeminęły z wiatrem.

I kiedy wyłączam internet, telewizję, wyrzucam prasę do kosza, nastaje upragniona cisza. Zastanawiam się, gdzie ten świat zmierza, czy przypadkiem dożyję takiego dnia, że wychodząc na ulicę zobaczę nagich ludzi na trawniku, którzy bez skrępowania będą uprawiać seks, w imię wolności, albo jak kto woli w imię sztuki.

VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej

Pełna smutku i goryczy obserwując wszystkie media jadę do Częstochowy na VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Ewangelizacyjnych. Jestem pełna radości widząc jak dużo osób przyjechało na wspólne modlitwy, uwielbienie, a także spotkanie z Duchem Świętym. Przepełnia mnie wdzięczność za każdą osobę, która tutaj przyjechała. To dodaje mi otuchy, że jest jeszcze światło, dużo światła w ludziach, dla których pewne wartości nadal stanowią centrum ich życia.

Na scenę wchodzi Johannes Hartl, założyciel Domu Modlitwy w Augsburgu. Mówi o tym, że człowiek składa się z dwóch części: zewnętrznej i wewnętrznej. Że to, co zewnętrzne, nie może być mocniejsze niż to, co jest we wnętrzu. Że to, czym się karmimy, co siejemy w naszym wnętrzu, w końcu się ujawni. A inni ludzie obcujący z nami czują to, kim naprawdę jesteśmy.

 W Liście do Galatów (Ga 5,22-23) czytamy: „ …owocem ducha jest miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć, życzliwość, wierność, łagodność, opanowanie.” To owoce, których nie da się udawać – mówi Johannes.

Każda istota ludzka jest stworzona do relacji. Naturalnego przepływu miłości, a w miłości do drugiego człowieka jest Duch Święty. Odnowa charyzmatyczna rozpoczyna się na poziomie serca.

Kolejnym zaproszonym gościem jest Michelle Moran, założycielka Sion Catholic Community for Evangelism.W latach 2007 – 2017 pełniła służbę Prezydenta Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, członek Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Michelle ma ogień w sercu, mówi o przesłaniu Papieża Franciszka do Odnowy. Papież prosi abyśmy szli w przyszłość z nowym spojrzeniem. Może musimy coś za sobą zostawić, może kogoś…

Nie możemy taszczyć całego bagażu przeszłości za sobą. Teraz jest czas na nową wolność. W Liście do Hebrajczyków (Hbr 12, 1) czytamy: ”Skoro więc mamy wokół siebie tak wspaniały zastęp świadków, zrzućmy z siebie wszystko, co nam przeszkadza, i grzech, który tak łatwo przylega! Wytrwale biegnijmy w wyznaczonych nam zawodach.”

Charis.

Ideą Papieża Franciszka jest, abyśmy to, co doświadczamy, dzielili się z innymi z kościoła, ale musimy z tym wyjść na zewnątrz – mówi Michelle. Odnowa charyzmatyczna jest łaską dla całego Kościoła. My jesteśmy strumieniem łaski i nie pozwólmy sobie żyć w stagnacji. Przyjmijmy moc Ducha Świętego, jeszcze raz na nowo.

Charis oczekuje od nas pokory, pojednania i głębszego oddania Duchowi Świętemu.

Duch Święty jest ponad podziały, ponad ludzkie wyobrażenie, ponad nasze ograniczenia i przekracza różnice wyznaniowe. Ekumenizm jest duchową wymianą darów.

W ostatni dzień Kongresu odbywa się czuwanie na  Szczycie Jasnej Góry. Liczba osób, przekroczyła wszelkie moje oczekiwanie. W sercu czuję nadzieję, miłość i radość. Wszyscy razem modlimy się, przeżywamy Eucharystię, słuchamy świadectw. Podajemy sobie dłonie, przytulamy się i pomagamy sobie wzajemnie w trudach tego gorącego dnia.

Na takich wyjazdach jak ten, czuje się bezwarunkową miłość do drugiego człowieka, czuje się jedność, przyjaźń, troskliwość, życzliwość, dobroć, czuje się pokój.

I pragnie się, aby otworzyć butelkę i troszkę tego światła, tej wspaniałej atmosfery, zabrać ze sobą do codzienności. Aby w chwilach zwątpienia w dobro, w normalność, w drugiego człowieka,  móc odkręcić korek aby wpuścić troszkę światła w ten mrok, który powoli zakrywa ziemię.

Aby zachować radość serca, w tak zgrzebnej rzeczywistości otwieram Słowo Boże, aby dać pokarm mojej duszy i trwam w ciszy czekając na Jego Słowa…On zawsze odpowiada … miłością.

Tags:
Następny artykuł

You Might also Like

81 Komentarzy

 1. Pingback: 3DGofO7
 2. Pingback: 3SoTS32
 3. Pingback: 000-1
 4. Pingback: psy-news.ru
 5. Pingback: sezons.store
 6. Pingback: video-2
 7. Pingback: 3qAIwwN
 8. Pingback: film onlinee
 9. Pingback: lalochesia
 10. Pingback: psy 3CtwvjS
 11. Pingback: TwnE4zl6
 12. Pingback: aOuSjapt
 13. Pingback: JGXldbkj
 14. Pingback: Dom drakona
 15. Pingback: sY5am
 16. Pingback: rodnoe-kino-ru
 17. Pingback: filmgoda.ru
 18. Pingback: film
 19. Pingback: video
 20. Pingback: film.8filmov.ru
 21. Pingback: web
 22. Pingback: gidonline
 23. Pingback: movies
 24. Pingback: Ukraine-war
 25. Pingback: stats
 26. Pingback: site
 27. Pingback: Ukraine
 28. Pingback: War in Ukraine
 29. Pingback: bucha killings
 30. Pingback: bit.ly
 31. Pingback: psy
 32. Pingback: Link
 33. Pingback: 2chivalric
 34. Pingback: 3column
 35. Pingback: netstate.ru
 36. Pingback: Psikholog
 37. Pingback: hdorg2.ru
 38. Pingback: hd-tor-2022
 39. Pingback: film-tor-2022
 40. Pingback: 01211
 41. Pingback: 3NOZC44
 42. Pingback: 3Hk12Bl
 43. Pingback: SHKALA TONOV
 44. Pingback: wKs3jE4x
 45. Pingback: D6tuzANh
 46. Pingback: qQ8KZZE6
 47. Pingback: DPTPtNqS
 48. Pingback: 8mg zanaflex
 49. Pingback: nolvadex 40 mg
 50. Pingback: tizanidine 5.2
 51. Pingback: baricitinib moa
 52. Pingback: buy lumigan
 53. Pingback: nolvadex legal
 54. Hanna Garczyńska OV 7 czerwca 2019

  Artykuł bardzo mi się podobał Podnosi na duchu, że w dzisiejszym świecie są jeszcze środowiska, które żyją inaczej niż świat .

  Odpowiedz

Leave a Reply