LOADING

Type to search

Co z tą odwagą?

zafor hasan 28 stycznia 2015
Share

„Courageous” znaczy odważny.

Patrząc na dzisiejszy świat i to, co się dzieje w kraju i na świecie, zastanawiam się nad tym: „Kto ma ochotę o świat lepszy się bić?” To zdanie pochodzi z piosenki zespołu Perfect „Raz Po Raz”. Zastanawiam się nad tym gdzie się podziali ci ludzie co walczyli o wolną Polskę z hasłem na ustach: „Bóg Honor Ojczyzna”? Gdzie ta odwaga i męstwo? Gdzie te wzory męstwa dla młodzieży? Ludzie kłamią, oszukują, kradną. Stare nawyki żeby coś wynieść z pracy bo jest tego dużo itd. Strach zwracać komuś uwagę że postępuje niewłaściwie.

Co z tą odwagą?

Chciałbym powiedzieć trochę o filmie, który oglądałem już sporo razy i pewnie jeszcze sporo obejrzę. courageousJest to film o tytule: „Courageous”. Zawsze jak go oglądam to są momenty, w których mi ściska gardło i pojawia się łezka w oku i są też momenty naprawdę zabawne.

Film przedstawiający losy kilku rodzin, oraz opisujący wartości takie jak wiara, uczciwość, honor, męstwo. Film trwa dwie godziny, ale akcja już od pierwszych minut się rozpoczyna. Warto go obejrzeć z dokładną uwagą i przemyśleć o czym tam jest mowa.

Tak sobie myślę, że gdyby ten film obejrzeli wszyscy mężczyźni i wzięli sobie go do serca, to w kraju i na świecie było by lepiej. Nie chcę zdradzać tutaj o co chodzi, ale opowiem o jednym momencie filmu, który jest wg mnie bardzo ważny. Chodzi o moment w którym policjant, bohater filmu musi poddać próbie swojego przyjaciela, bo podejrzewa go, że kradnie. Ma ciężki wybór i rozmawia o tym wieczorem w domu z żoną, co ma zrobić. Tak się złożyło że przechodził obok pokoju ich nastoletni syn i usłyszał tę rozmowę. I padło w niej zdanie z ust ojca: „Muszę postąpić właściwie”.

Chłopak to usłyszał i przemyślał, że ojciec chce być uczciwy, nawet jeżeli jest to trudne. I właśnie o coś takiego mi chodzi. Żeby dawać przykład młodzieży i innym. Pokazywać swoją odwagę, gdy dzieje sie krzywda, gdy jest złe traktowanie. Żeby pokazywać dobrą drogę i pomagać nią kroczyć innym. Żeby być uczciwym i szczerym.

Polecam ten film wszystkim, a zwłaszcza ojcom i ich synom. Panowie usiądźcie spokojnie z synem przed telewizorem, czy komputerem, znajdźcie dwie godziny, gdzie nikt wam nie przeszkodzi i obejrzyjcie ten film. Przemyślcie go. Naprawdę warto.

Pozdrawiam :)

Tags:

Leave a Reply