LOADING

Type to search

Bierność, czy działanie?

zafor hasan 22 stycznia 2021
Share

Ewangelia z dn.22.01.2021.

Mk 3, 13–19.

NIE JESTEŚMY SAMI!

Jezus powołuje Apostołów. Jest ich tylko 12, jednak właśnie ta dwunastka staje się zaczynem i za razem podwaliną do rozrostu Kościoła Świętego.

Wielu–zwłaszcza starszych ludzi, a także niedouczonych laików–uznaje za “Kościół” wszystkich tych, którzy…chodzą do kościoła albo nawet budynek, w którym sprawowana jest Najświętsza Ofiara…Nawet nie zdają sobie sprawy, że tym określeniem dyskredytują oni również samych siebie. Bo przecież Kościół to my wszyscy i to nawet wówczas, kiedy nie bardzo wierzymy…

Głową Kościoła jest Jezus Chrystus i tylko Jemu podporządkowane są–w sposób naturalny–wszystkie członki. To jest jeden organizm ustanowiony przez Zbawiciela, kiedy umierając na krzyżu, przekazał umiłowanemu uczniowi Swoją Matkę. To Ona została później Matką Kościoła.

Co to oznacza dla nas wszystkich!? Jesteśmy spadkobiercami Chrystusa, który wciąż żyje i działa w Kościele. Jako Jego Głowa podejmuje wszystkie decyzje i prowadzi nas do Ojca w Duchu Świętym. Jeśli nie współpracujemy z naszym Panem oraz pomiędzy sobą—stajemy się bezużyteczni i jako np “sparaliżowana ręka” usychamy…Nie jest już ona potrzebna całemu organizmowi i może zostać nawet amputowana.

Żyjemy w czasach, kiedy wielu ludzi odchodzi od Kościoła(apostazja) lub traktuje Go właśnie jako jedynie miejsce obrządków i pobytu raz w tygodniu na Mszy Świętej…I to jeszcze w ograniczonym zakresie(zalecenia plandemiczne) oraz z lękiem i podejrzliwością. Narzuca nam się pozostawanie w domach(«dyspensa» od Eucharystii) oraz niegodne przyjmowanie Ciała Chrystusa, a nawet szkodliwe szczepienia(o zgrozo “w imię miłości bliźniego”). Czy nie przypomina to postawy Judasza Iskarioty, który wybierając tzw „niezależne życie”—podciął korzenie, z których wyrósł?

To nie jest tak, że mamy biernie przyglądać się poczynaniom niektórych «głów» kościelnych i tych, którzy mienią się jedynymi „sprawiedliwymi” i jedynymi „prawnymi” przedstawicielami jakiejkolwiek władzy. Wszyscy jesteśmy powołani do głoszenia Ewangelii Jezusa i tylko tej Prawdy!

Czy uważam, iż nie jestem godzien głosić Dobrej Nowiny, a nawet(jeśli otrzymam taką łaskę) do uzdrawiania ciała?! Oczywiście w pokorze i współpracując z Najlepszym Lekarzem. Jest wielu nawet świeckich głosicieli, którzy już to robią…Jesteśmy Kościołem Chrystusa, czy biskupów i polityków? I to Mocą Zbawiciela i z Jego Woli powinniśmy nawracać, uzdrawiać i głosić Jego Chwałę, bo nikt tego za nas nie zrobi!

Mamy jeszcze ku pomocy Matkę Najświętszą, która troszczy się o cały Kościół i wspiera go Swoim wstawiennictwem?️

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

2 Komentarzy

Leave a Reply