LOADING

Type to search

Bądźmy jak Jezus

zafor hasan 15 kwietnia 2021
Share

Ewangelia z dn.15.04.2021.

J 3, 31–36.

NAŚLADOWANIE ALBO «AMNEZJA»

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zaprasza nas do stania się…”pozaziemską cywilizacją”, czyli tymi, którzy nie rozmawiają tylko o sprawach tego świata, a zaczynają mówić i zachowywać się jak ten «kto przychodzi z wysoka», czyli jak On sam.

W radykalizmie ewangelicznym nie ma miejsca na kompromis. Ważne jest, żebyśmy ciągle i w każdej sytuacji, starali się myśleć na sposób Boży. Powinniśmy starać się patrzeć na świat(ludzi i zdarzenia) spojrzeniem Słowa, które stało się Ciałem i pielęgnować uczucia, które żywi Pan Jezus. Postępując jak ten “kto przychodzi z wysoka”, odkryjemy całe mnóstwo pozytywnych rzeczy, które mają miejsce wokół nas, gdyż miłość Boga jest nieustannym działaniem na korzyść człowieka. Jeżeli pochodzimy z wysoka, będziemy miłować wszystkich ludzi bez wyjątku, a nasze życie stanie się zaproszeniem dla innych, aby czynili tak samo.

«Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkimi», dlatego właśnie może pomóc każdemu mężczyźnie i każdej kobiecie w ich konkretnych potrzebach…Ponadto «świadczy On o tym, co widział i słyszał», a Jego posługa jest bezinteresowna. Taka postawa służenia–bez oczekiwania niczego w zamian, bez potrzeby odpowiedzi z drugiej strony–tworzy atmosferę głęboko ludzką, pełną szacunku dla wolnej woli każdego człowieka. Ten rodzaj postępowania udziela się innym, którzy czują się poruszeni, by dobrowolnie na nie odpowiedzieć i czynić podobnie.

Służba i świadectwo zawsze idą w parze i wzajemnie się potwierdzają. Nasz świat szuka autentyczności, a cóż jest bardziej prawdziwego niż Słowo Boże? Któż jest bardziej autentyczny niż ten, który «z niezmierzonej obfitości udziela [mu] Ducha»? Dlatego właśnie «kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny».

“Wierzyć w Syna” to mieć życie wieczne. Oznacza to, że nad wierzącym nie ciąży już Dzień Sądu, gdyż został on już osądzony z przychylnym werdyktem. «Kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży»…dopóki nie uwierzy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

2 Komentarzy

Leave a Reply