LOADING

Type to search

Share

Co zrobić, żeby czas nie uciekał między palcami tylko pracował na naszą korzyść? Jak go nie tracić stojąc w korku, jadąc tramwajem, siedząc w poczekalni u lekarza itd.? Możesz się wnerwiać na sytuacje, których nie jesteś w stanie zmienić, albo zmienić nastawienie do nich i zamiast tracić czas, zacząć go inwestować.

To do rzeczy.

Jest duże prawdopodobieństwo, że masz przy sobie urządzenie mobilne ( -> prognozy CISCO ) , a jeśli tak to mam… „złe wieści”. Parę wymówek ci odpada ;) „Oto jest dzień (cały), który dał nam Pan”, więc może użyć każdego narzędzia -w tym smartfona- do komunikacji z tobą. Przykłady?

Kilka propozycji z dedykacją dla smartfonowego (lub tabletowego) „narodu wybranego”, czyli mobilne inspiracje-niektóre nawet offline (chwała Bogu) :

APP’KI:
-> Modlitwa w drodze (Ewangelia z rozważaniami, różaniec recytowany i śpiewany, rekolekcje, EDK, rachunek sumienia)
-> Modlitewnik
-> Pismo Święte (Biblia, czytania, modlitwenik, brewiarz, wyszukiwarka)
-> Czytania Taizé
-> Laudate
-> The Pope App
-> Msze Święte

WEB’KI:
-> Internetowa Liturgia Godzin
-> Czytania na każdy dzień
-> NT mp3
-> ST mp3
-> TwojaBiblia.pl
-> e-Sword
-> 2ryby.pl
-> Gloria.tv
-> DEON.pl
-> Stacja7.pl
-> Blogownia Stacja7.pl

 MAIL’IKI:
-> Maile od Ojców Pustyni

To są tylko propozycje. Przydatne, potrzebne, ale nie niezbędne, żeby być w kontakcie. Pedagogika Boga względem człowieka wykracza poza mobilny zasięg. Mobilizuje do rozładowania trudnych emocji czy zdarzeń (nawet przy rozładowanym smartfonie ;) przez spokój, harmonię. Do wpływania na rzeczywistość przez decyzje wprowadzające porządek-czasu (który „jest wysłannikiem Boga”) i przestrzeni w której jesteś obecny. Aby „aktywować” cały „pakiet” możliwości jakie możesz odbierać przez włączone serce w sieci relacji. Mobilinie podążać życiem za Ewangelią (a może z Ewangelią?).

Tu i teraz. Wybierasz „Operatora”.

FISHECLECTIC: Chcę widzieć Cię

Tags:
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply